6 головних причин, через які не варто чогось від когось чекати

Очікування може призвести до розчарування.

"Нічого не чекайте, і ви ніколи не будете розчаровані". Ви, напевно, чули цей вислів?

Коли ми живемо з надією, це спонукає нас рухатись вперед і ніколи не опускати руки. Але коли надії пов'язані з іншими людьми, ми ризикуємо розчаруватися. Адже ці речі ми не контролюємо. Вони не залежать безпосередньо від нас, інформує Ukr.Media.

У чому наша помилка?

Ми хочемо, щоб нас любили так, як любимо ми. Ми сподіваємося, що усі наші мрії здійсняться. Ми очікуємо від інших такої ж реакції, яка могла б бути у нас. Коротко кажучи, ми хочемо, щоб інші відчували те ж, що й ми. Але так ніколи не буде. І коли так не відбувається, ми відчуваємо, що наш світ руйнується.

Те, що люди не роблять речі, які ми від них очікуємо, не каже, що вони погані. Іноді люди не можуть виправдати наші сподівання (через власні можливості). Або вони просто не можуть реагувати так, як нам хочеться.

Сприйняття цього факту дозволить нам краще адаптуватися до навколишнього середовища.

Як навчитися бути щасливими

Філософ Вільям Джеймс, засновник функціональної психології, розробив декілька теорій про те, як бути щасливим. Зміст головної з теорій — ми повинні мінімізувати наші очікування.

Звичайно, це складно. Особливо, коли мова йде про особисті стосунки. Той, хто забагато очікує від інших, зрештою ображається або звинувачує інших у тому, що вони не відповідають їх очікуванням. Через це важко вибудовувати міцні взаємини.

Чому краще не чекати чогось від інших?

Коли станеться щось несподіване, ми будемо приємно здивовані. Згадайте, як ви востаннє раділи, коли хтось зробив вам щось приємне без приводу. Такі несподівані речі роблять нас щасливими.

Ось 6 речей, яких в жодному разі не варто очікувати від інших:

Не очікуйте, що інші будуть завжди з вами погоджуватися

Ваша думка і переконання з'явилися завдяки вихованню і особистому досвіду. У кожної людини він різний. Тому безглуздо розраховувати, що в оточуючих має бути така ж думка, що й у вас. Ми не повинні розуміти один одного і погоджуватися у всьому. Це не мета нашого життя.

Не очікуйте, що оточуючі будуть поважати вас більше, ніж ви поважаєте себе

Любити себе — це перший крок до того, щоб інші любили нас. Чому інші повинні поважати вас, якщо ви не поважаєте себе? Давайте самі почнемо цінувати себе, свої сильні та слабкі сторони. І тоді це зроблять інші.

Не очікуйте, що інші будуть любити вас

Думка про те, що ви будете подобатися всім у своєму оточенні, утопічна. Ніхто не зобов'язаний когось любити. Ви — найважливіша людина у вашому житті. І саме ви можете зробити себе щасливим.

Не очікуйте, що інші будуть такими, якими ви хочете їх бачити

Ми не можемо змінити людей. І вони не можуть змінити вас. Ми не можемо контролювати те, що думають інші, у що вірять, що роблять або кажуть. Варіантів того, що з цим робити, мало. Ви або сприймаєте інших такими, які вони є, або вирішуєте змінити себе, або дозволяєте кожному йти своїм шляхом.

Не очікуйте, що інші знатимуть, про що ви думаєте

Наша логіка і наш спосіб мислення унікальні та індивідуальні. Тому важливо чітко висловити те, що ми хочемо, тому що інші можуть і не здогадуватися про це.

Не очікуйте, що все завжди буде добре

Залишайтеся позитивними. Використовуйте свій досвід, щоб бути кращими та сильнішими. Невдачі трапляються. Але це не привід втрачати надію.

Джерело