5 рис, які характеризують емоційно зрілу особистість

Лише зріла людина володіє цими якостями!

«Я довго жив серед дорослих. Я бачив їх зовсім близько. І від цього, признатись, не став думати про них краще», — Антуан де Сент-Екзюпері, інформує Ukr.Media.

Багато скажуть, що емоційна зрілість проявляється в певній реакції на біль і труднощі життя. Однак успіх і радість також дозволяють зрозуміти, наскільки добре людина здатна справлятися зі своїми емоціями. Є багаті люди, які допомагають оточуючим, є серед них — жадібні та заздрісні. Є бідні люди, які зберігають оптимізм і продовжують старанно працювати, є ті, хто здався і втратив надію.

Ось 5 особливостей емоційно зрілої особистості:

Здатність любити

Відкрити своє серце любові — значить зробити хоробрий вчинок. Здатність ризикнути і відкритися як можливій взаємності, так і відмові — абсолютно точно є ознакою зрілості.

Маленькі діти здатні просто любити, при цьому ще не будучи емоційно зрілими. Це прийде до них в майбутньому, коли їх відкинуть або заподіють біль. Саме тому підлітки часто закривають серце для любові. Все через страх втрати або страх бути відкинутими.

До моменту досягнення зрілого віку, нам зроблять боляче безліч разів. Тільки емоційно зріла людина здатна змиритися з цим, як з частиною шляху. Попри біль, її серце все ще залишається відкритим любові і близьким відносинам.

Більшість людей у цьому сенсі цинічні. Але я не варто погоджуватися з тим, що закрити серце для любові — значить вчинити розумно. Це просто найпростіший вихід із ситуації.

Уміння встановлювати певні межі

Встановлювати межі нелегко. Для того, щоб це робити, потрібно вміти висловлювати свою думку в ті моменти, коли найзручніше залишити все так, як є, і не втручатися. Життя часто підкидає нам ситуації, в яких ми можемо або забути про свою унікальність і цілісність характеру, або відстояти принципи і захистити встановлені нами кордони.

Роблячи вибір на користь здорових кордонів, ми можемо втратити друзів і любов когось із тих, ким ми дорожимо. Однак саме це дозволить нам відчути повагу до себе. Наші труднощі перестануть перетворюватися в щось більш масштабне і більш небезпечне, ніж є насправді.

Для емоційно незрілих особистостей встановлення меж пов'язане з величезним дискомфортом. Замість того, щоб як можна швидше вирішити непорозуміння, які виникли з оточуючими, вони дозволяють їм перетворюватися у справжню катастрофу. Вона, в свою чергу, призводить до страждань і розбитого серця. Такі люди раз у раз стають жертвами насильства або неправильного ставлення до себе.

Емоційно зрілу людину відрізняє цілісність її відносин з оточуючими людьми. У неї немає місця для напруженості і агресії. Така людина обов'язково скаже все, що потрібно сказати, навіть якщо це коштуватиме їй відносин з кимось.

Емоційно зріла людина живе за принципом: не варто намагатися зберігати нездорові відносини.

Неупередженість

У сучасному світі практично кожен стверджує, що йому притаманна неупередженість. Це поняття стало красивим ярликом. Хоча ця риса насправді є у небагатьох. Все тому, що справжня неупередженість поглядів — це вміння визнати, що ви можете помилятися.

Багато з тих, хто вважає себе неупередженою людиною, насправді просто добре вміють слухати. Такі люди радо вислухають нові, революційні точки зору і ідеї. Однак вони, як правило, відкидають їх відразу. Це говорить про певну обмеженість, яка не дає новим поглядам вплинути на їх усталені переконання.

Коли ви будете ділитися з ними новими ідеями та поглядами, вони будуть посміхатися і кивати вам. Ось тільки в їх очах не промайне і тіні розуміння. Емоційного відгуку не відбудеться.

Емоційно зрілі особистості усвідомлюють себе і свої цінності досить добре. Саме тому вони здатні сприймати все нове, не приймаючи і не відкидаючи моментально. Вони є господарями свого розуму і з задоволенням вислухають все те, що кардинально відрізняється від існуючого в їх голові. Через якийсь час, вони багато відкинуть, але обов'язково візьмуть на озброєння найбільш цінні і кращі ідеї.

Різноманітність у смаках

Емоційно зрілі особистості не відчувають необхідності ділити все виключно на хороше і погане. Вони здатні приймати і насолоджуватися мистецтвом майстрів, так і творінням новачків. У своїх уподобаннях вони не схильні до штампів і модних віянь.

Такі люди можуть любити класичну музику і хіп-хоп, бургери і вишукані делікатеси. Особистість емоційно зрілої людини визначається не її перевагами в їжі і всьому іншому. Така людина просто вибирає те, що їй подобається.

Більшість людей надто імпульсивні і нестабільні і не можуть вибрати те, що їм дійсно підходить.

Цікавість і відкритість новому досвіду

Емоційно зрілим людям немає діла до думки негативних особистостей. Вони постійно задають питання і не бояться виглядати нерозумно. Вони шукають можливості дізнаватися щось нове.

Нову інформацію вони сприймають не як загрозу, а як можливість вчитися. Вони знають, хто вони є. Знають, що ніколи не зможуть стати досконалими. Розвиток і поповнення знань надихає їх.

Єдине, що вганяє їх у ступор — це застій або стагнація. Чому? Тому що бути господарем своїх емоцій — значить бажати розвитку і зростання.

Джерело