5 простих способів, які допоможуть позбутися страху будь-яких змін у житті

Іноді страх починає нам заважати у житті.

Страх змін властивий практично кожному з нас. Комусь у більшій мірі, а комусь у меншій, інформує Ukr.Media.

Іноді він оберігає нас від помилок і необдуманих вчинків. Але часто тільки заважає нашому розвитку, зупиняє від пізнання нового, цікавого, захоплюючого. Як же позбутися страху змін і припинити боятися того, що несе в собі завтрашній день? Як виявилося, це зовсім не складно.

Чому ми так боїмося змін

В основі страху змін лежить цілком зрозумілий інстинкт самозбереження. Поки все стабільно, міняти своє життя ні до чого.

Ось тільки люди — істоти складні. І ми вже давно користуємося різними мотивами, стимулами та ідеями, які далеко відійшли від первісних інстинктів. А тому, якщо ми прислухатимемося до своїх страхів, то незабаром отримаємо депресію, викликану одноманітністю і відсутністю особистісного розвитку.

Від страху змін практично неможливо позбавитися повністю. Але якщо ви будете регулярно вибиратися з власної зони комфорту, то в майбутньому такі "сміливі" вчинки будуть даватися вам все легше і легше, а часом навіть приносити задоволення.

5 способів позбутися страху змін

Нерідко ми починаємо боятися навіть тих змін, які свідомо не несуть в собі ні небезпеки, ні негативу. І ця тривога поступово з'їдає нас зсередини, регулярно псує нам настрій. Як же позбутися цього виснажливого відчуття?

Усвідомлення необхідності змін

Усвідомте, що ці зміни вам потрібні. Якщо ви боїтеся, наприклад, змінювати роботу, то напевно вже знайшли в новій запропонованій вам посаді масу недоліків. Але ви повинні розуміти, що на зміни вас штовхає не просто цікавість. Наприклад, змінивши роботу, ви отримаєте шанс поліпшити власний добробут. А тому такі зміни у вашому житті вам просто необхідні.

Уявлення події в минулому

Уявіть, що подія, якої ви боїтеся, вже відбулася в минулому. Спробуйте підрахувати, скільки позитивних моментів вона принесла у ваше життя. Тепер уже майбутній вчинок не буде здаватися таким вже складним, чи не так? Сприймайте зміни як те, що уже сталося, і вам буде набагато легше.

Спочатку маленькі зміни

Почніть з маленьких змін. Якщо страх нового переслідує вас протягом усього вашого життя, то позбавлятися його слід поступово і систематично. Почніть з незначних змін — підіть на роботу іншим шляхом, замовте незнайому вам страву в ресторані. З часом виходьте зі своєї зони комфорту все частіше, і скоро ви помітите, що для вас це вже легко.

Пошук однодумців

Знайдіть однодумців. Іноді все, що потрібно для подолання страху змін — це хороший союзник. Ним має стати людина, здатна розвіяти ваші страхи. Саме вона допоможе вам у подоланні складних моментів у вашому житті.

"Ні" невдачам

Не бійтеся невдач. Для більшості з нас головна причина страху змін — це небажання потерпіти невдачу на своєму новому шляху. Але річ у тому, що помилки і неприємності трапляються з кожним. Ну а уникнути їх можна тільки в тому випадку, якщо взагалі ні за що не братися і нічого не робити. Так, ви можете вплутатися в авантюру і в підсумку програти. Але ймовірність того, що ви вийдете переможцем з ситуації, що склалася, може бути набагато вищою.

Як виховати в собі впевненість у завтрашньому дні

Мабуть, жодна розумна людина не може бути беззастережно впевнена у своїх силах. Але, віру в завтрашній день все-таки слід у собі розвивати. Вона не тільки допоможе вам у досягненні задуманого, але і дозволить залишатися в гарному настрої.

Якщо страхи і побоювання знову будуть охоплювати вас, просто згадайте наступні моменти:

  • Ви можете скільки завгодно зазнавати поразки, але ніколи не втратите головного — любові своїх рідних і близьких. Адже тільки це і має значення. Все інше непостійне.
  • Періодичні зміни необхідні для душевного і емоційного здоров'я. Вони загартовують нервову систему, є тими факторами стресу, які активізують імунітет і тонізують організм.
  • Життя тільки одне, і хочеться встигнути побачити його в усіх проявах та аспектах. А це можливо лише в тому випадку, якщо періодично щось міняти — пробувати свої сили в новій діяльності, відвідувати незнайомі міста і країни, знайомитися з цікавими людьми.
  • З часом в кожному з нас бажання стабільності починає переважати над природним авантюризмом. Але іноді все-таки слід робити над собою певні зусилля. Адже нагорода завжди того варта.

    Джерело