3 супер фрази проти маніпулятора — навчіться давати відсіч

Якщо вами маніпулюють.

Люди користуються один одним. Часто буває так, що людина говорить одне, а в думках у неї зовсім інше. Помічали? Приклад: слова мами: "ти давно у мене не була, приїжджай сьогодні ж!" Думки мами: "якщо не приїдеш, то будеш поганою дочкою. Покажи, що ти мене любиш!"І виходить, що за зовнішнім проханням ховається зовсім інше, інформує Ukr.Media.

Чому не говорять прямо? Найчастіше люди маніпулюють, тому що не люблять себе, не вірять, що їм можна допомогти просто так. Бояться відмови, бояться відчути себе непотрібними.

Чим відрізняється маніпуляція від прохання? На прохання ви можете дати відповідь: так чи ні. Обидва варіанти рівноцінні і будуть прийняті. У випадку з маніпуляцією людина почне видавлювати з вас згоду. За допомогою почуття провини, відповідальності. Своєю образою та іншими способами.

Ділимося 3 перевіреними тактиками:

Позначити межі. "Зі мною так не можна»

Хороша, але складна тактика. До неї потрібно бути готовим внутрішньо. Якщо після цих слів людина продовжує маніпулювати, потрібно бути готовим вийти з кімнати, кинути трубку, ізолюватися.

Немає ніякого сенсу вимовляти ці слова і залишатися. Це не буде працювати, а людина продовжить вами маніпулювати, тому що зрозуміє, що ви все одно будете терпіти.

Розповісти про почуття. "Мені боляче і прикро, що ти так чиниш»

Тільки не чекайте, що людина відразу змінить позицію:

"Ой, прости, я не знала! Більше не буду."

Вона використовує маніпуляції, тому що не вміє спілкуватися по-іншому. Віна сама сповнена комплексів і страхів. Боїться попросити нормально, а раптом ви відмовите?

Але це не означає, що треба терпіти погане ставлення до себе. Ви свою половину роботи над ситуацією виконали і можете спокійно відмовитися від прохання.

До речі, це привід для роздумів: чому поруч з вами так багато людей, яким плювати на те, що ви відчуваєте? Може бути, вам самій важко повірити, що ви гідні більшого?

Викривши. "Ти що, мною маніпулюєш зараз? Навіщо?"

Маніпулятор боїться, що його викриють. Тому такі слова Його збентежать і можуть навіть змусити відступити. А якщо ні, то питання «навіщо» допоможе вам обом розібратися в ситуації і зробити висновки.

Використовуйте ці фрази, напрацьовуйте впевненість в собі і ви помітите, що люди більше не маніпулюють вами, як маріонеткою.

Джерело