Печь долгого горения своими руками

В наш час печі тривалого горіння користуються величезною популярністю. Це пов'язано з перевагами, якими володіють подібні конструкції.


Як працює піч тривалого горіння

Піч тривалого горіння своїми руками
Для початку необхідно дізнатися, що являє собою піч тривалого горіння і як вона з'явилася.

Наш городской центр учёта и экономии ресурсов занимается установкой приборов учёта, техническим обслуживанием приборов и поверка приборов на дому. Подробную информацию и оформить заказ вы можете на сайте вы можете с нами связаться, у нас низкие цены и высокое качество обслуживания.


Основи роботи даної печі запозичили у литовських умільців. Мова йде про котлі Стропува, в якому дрова горять зверху вниз. Це дозволяє досягти найбільш економної витрати палива і тривалого горіння.

Піч тривалого горіння своїми руками на дровах працює ефективно за рахунок зниження припливу повітря в камеру згоряння. У звичайних печах кисень підводять з нижньої сторони завантаженого палива, тут же все навпаки. Такий метод гарантує зниження інтенсивності горіння, паливо знаходиться в режимі активного тління, а тому не згоряє дуже швидко, продовжуючи дарувати тепло.

Сфера застосування печі тривалого горіння

З-за своєї низької естетичності, печі такого типу майже не застосовуються в житлових приміщеннях. З іншого боку, простота в обслуговуванні і висока ефективність зробили виріб майже незамінним в умовах застосування різних підсобних приміщень.

Якщо центральне опалення або електропостачання відсутні, піч тривалого горіння своїми руками може стати єдиним джерелом тепла. При цьому виготовити конструкцію можна з будь-яких матеріалів, які знаходяться під рукою, всього за кілька годин.

В якості палива для печі такий прийнято використовувати відходи деревообробних виробництв. Тирса і стружка чудово підходять для розпалювання. Для розпалювання достатньо просто завантажити матеріал в корпус печі і підпалити його.

Після цього конструкцію накривають поршнем з трубкою подачі повітря, і закривають кришкою. Коли паливо повністю прогорить, з корпусу печі необхідно вилучити залишилася золу.

Переваги і недоліки печі тривалого горіння

Піч тривалого горіння своїми руками
Перед вибором ми повинні Вам розповісти про достоїнства і недоліки печі тривалого горіння.

Переваги

Легка і компактна конструкція;
Немає необхідності часто підкидати паливо в топку;
Економія;
Зручність застосування у приміщеннях з невеликою площею.
Недоліки

Не естетичний зовнішній вигляд;
Необхідність ізоляції від легко займистих предметів (метал під час роботи печі сильно загострюється).
Особливості монтажу печі тривалого горіння своїми руками

На першому етапі потрібно оцінити габарити кімнати, яка потребує обігріві, і підібрати певний рівень комфортності умов температури. Це безпосередньо впливає на розмір і кількість печей. Далі можна переходити до облаштування фундаменту. У процесі використання виробу метал буде загострюватися, а тому нам потрібен капітальний фундамент.

При цьому маса всієї конструкції невелика. Установка на вогнетривке або нетривка підстава заборонено навіть з урахуванням обкладання цеглою.

Не радимо робити заглиблення під грубкою, це забере певний час, але не дає практично жодного ефекту. Альтернатива фундаменту - викласти в одну цеглину поміст (плиту) і покрити її зверху розчином.

При облаштуванні саморобної печі такого типу важливо звертати окрему увагу на такі моменти:

Необхідно передбачити димар з можливістю його швидкого розбору (регулярна чистка дуже важлива);
При влаштуванні труби для димаря радимо з'єднати всі її елементи в зворотному напрямку руху газів;
Перш ніж запускати обладнання важливо випробувати кілька режимів роботи. Це дозволить визначитися з найбільш відповідним режимом горіння палива і температурою;
Навколо печі не повинно бути предметів, які не можуть витримати впливу підвищених температур.
Дотримуйтеся вищеописаних рекомендацій, і ваша піч тривалого горіння своїми руками буде справно служити не один рік.

Печь на опилках своими руками

Печь для гаража своими руками

Доводчик двери своими руками

Подъемные ворота своими руками

Как сделать сауну своими руками