Печь долгого горения своими руками

В наш час печі тривалого горіння користуються величезною популярністю. Це пов'язано з перевагами, якими володіють подібні конструкції.


Як працює піч тривалого горіння

Піч тривалого горіння своїми руками
Для початку необхідно дізнатися, що являє собою піч тривалого горіння і як вона з'явилася.

Наш городской центр учёта и экономии ресурсов занимается установкой приборов учёта, техническим обслуживанием приборов и поверка приборов на дому. Подробную информацию и оформить заказ вы можете на сайте вы можете с нами связаться, у нас низкие цены и высокое качество обслуживания.


Основи роботи даної печі запозичили у литовських умільців. Мова йде про котлі Стропува, в якому дрова горять зверху вниз. Це дозволяє досягти найбільш економної витрати палива і тривалого горіння.

Піч тривалого горіння своїми руками на дровах працює ефективно за рахунок зниження припливу повітря в камеру згоряння. У звичайних печах кисень підводять з нижньої сторони завантаженого палива, тут же все навпаки. Такий метод гарантує зниження інтенсивності горіння, паливо знаходиться в режимі активного тління, а тому не згоряє дуже швидко, продовжуючи дарувати тепло.

Сфера застосування печі тривалого горіння

З-за своєї низької естетичності, печі такого типу майже не застосовуються в житлових приміщеннях. З іншого боку, простота в обслуговуванні і висока ефективність зробили виріб майже незамінним в умовах застосування різних підсобних приміщень.

Якщо центральне опалення або електропостачання відсутні, піч тривалого горіння своїми руками може стати єдиним джерелом тепла. При цьому виготовити конструкцію можна з будь-яких матеріалів, які знаходяться під рукою, всього за кілька годин.

В якості палива для печі такий прийнято використовувати відходи деревообробних виробництв. Тирса і стружка чудово підходять для розпалювання. Для розпалювання достатньо просто завантажити матеріал в корпус печі і підпалити його.

Після цього конструкцію накривають поршнем з трубкою подачі повітря, і закривають кришкою. Коли паливо повністю прогорить, з корпусу печі необхідно вилучити залишилася золу.

Переваги і недоліки печі тривалого горіння

Піч тривалого горіння своїми руками
Перед вибором ми повинні Вам розповісти про достоїнства і недоліки печі тривалого горіння.

Переваги

Легка і компактна конструкція;
Немає необхідності часто підкидати паливо в топку;
Економія;
Зручність застосування у приміщеннях з невеликою площею.
Недоліки

Не естетичний зовнішній вигляд;
Необхідність ізоляції від легко займистих предметів (метал під час роботи печі сильно загострюється).
Особливості монтажу печі тривалого горіння своїми руками

На першому етапі потрібно оцінити габарити кімнати, яка потребує обігріві, і підібрати певний рівень комфортності умов температури. Це безпосередньо впливає на розмір і кількість печей. Далі можна переходити до облаштування фундаменту. У процесі використання виробу метал буде загострюватися, а тому нам потрібен капітальний фундамент.

При цьому маса всієї конструкції невелика. Установка на вогнетривке або нетривка підстава заборонено навіть з урахуванням обкладання цеглою.

Не радимо робити заглиблення під грубкою, це забере певний час, але не дає практично жодного ефекту. Альтернатива фундаменту - викласти в одну цеглину поміст (плиту) і покрити її зверху розчином.

При облаштуванні саморобної печі такого типу важливо звертати окрему увагу на такі моменти:

Необхідно передбачити димар з можливістю його швидкого розбору (регулярна чистка дуже важлива);
При влаштуванні труби для димаря радимо з'єднати всі її елементи в зворотному напрямку руху газів;
Перш ніж запускати обладнання важливо випробувати кілька режимів роботи. Це дозволить визначитися з найбільш відповідним режимом горіння палива і температурою;
Навколо печі не повинно бути предметів, які не можуть витримати впливу підвищених температур.
Дотримуйтеся вищеописаних рекомендацій, і ваша піч тривалого горіння своїми руками буде справно служити не один рік.

Печь на опилках своими руками

Печь для гаража своими руками

Подъемные ворота своими руками