Как выбрать теплый пол под плитку?

Використання керамічної плитки давно перестало бути прерогативою тільки таких приміщень як санвузол і кухня. Міцність, зовнішня складова і мінімум зусиль при її обслуговуванні - переваги, які давно оцінені багатьма споживачами. Все частіше плитка використовується в якості підлогового покриття в житлових кімнатах і коридорі, що надає інтер'єру особливий лиск і легкість зовнішнього сприйняття. Але крім великої кількості переваг, має даний матеріал одним істотним недоліком, який полягає в особливостях його теплопровідності. Холодна поверхня такої підлоги не буде вселяти райдужних емоцій противникам використання домашніх капців.


Ходьба босоніж в даному випадку може негативно позначитися на стані здоров'я, особливо це актуально при наявності в будинку маленьких дітей. Щоб втілити в життя задумки по установці даного підлогового покриття і зняти всі питання про його недоліки, рекомендується провести попередні роботи по його утеплення. Тепла підлога під плитку не тільки збереже цілісність домашнього інтер'єру, але і крім зовнішнього вигляду, надасть йому додаткові функції у вигляді комфорту і затишку.

Алгоритм установки теплих підлог незалежно від їх виду один, за винятком деяких нюансів, пов'язаних з властивостями опалювальних елементів. Перед початком проведення робіт краще представляти план майбутнього розташування меблів, і громіздких предметів у приміщеннях, щоб не виробляти в цих місцях встановлення нагріваючих виробів, тим самим заощадивши їх кількість і час, витрачений на роботу. Спочатку укладається ізоляційний шар, що забезпечує збереження тепла, та виключає його витрати на нагрівання нижнього рівня. Подальшим етапом є встановлення самого нагрівального елемента, який покривається шаром цементної стяжки. Весь процес закінчується укладанням підлогового покриття, зокрема плитки.

За способом обігріву теплі підлоги поділяються на:

водяні;
електричні;
інфрачервоні.
Водяні теплі підлоги функціонують за рахунок циркуляції гарячої води по системі металопластикових труб, розташованих під поверхнею верхнього шару підлоги. Надходження води забезпечує центральна система водопостачання, або окремий водонагрівальний бак. Така підлога є найбільш дешевим в експлуатації, але неприйнятним для використання в квартирах багатоповерхових будинків. І причин тому декілька:

вода, що використовується для нагріву, створює додаткове навантаження на систему опалення, що може призвести до зменшення кількості тепла в сусідніх квартирах;
при установці такої підлоги потрібно більш об'ємна стяжка, а в якості зміцнюючого елемента використовується арматура, які разом з трубами створюють пристойне тиск на плити перекриття будинку.
Крім того, є кілька недоліків як практичного, так і естетичного плану. Вода, циркулюючи по трубах, остигає, роблячи розподіл тепла нерівномірним. Масивна стяжка зменшує обсяг житлових приміщень.

Електричні теплі підлоги не залежать від системи опалення та її сезонність. Такі підлоги можуть працювати цілий рік, причому температурний режим і тривалість роботи можете обирати і контролювати ви самі. В свою чергу дані системи робитися на:

кабельні;
плівкові;
з використанням матів.
Кабельні елементи опалення також не дуже зручні для установки в квартирах, так як вимагають наявність бетонної основи і додаткової стяжки, винятком є випадки здачі квартир без внутрішньої обробки. Тільки в таких умовах можна мінімізувати рівень підлогового покриття.

Електричні мати найбільш підходять для використання. Невелика їх товщина, установка, що не вимагає професійних навичок і відсутність необхідності застосування цементної стяжки, роблять їх незамінними для установки теплих підлог під плитку. Плитковий клей можна наносити прямо на мати і через деякий час сміливо приступати до укладання плитки.

Плівкові системи, звані також інфрачервоні, по своїм габаритам є найменш громіздкими, не виробляють електромагнітне випромінювання і найбільш ефективно розподіляють тепло по поверхні. Але при наявності явних переваг, даний вид теплих підлог не рекомендується використовувати під плитку. Полімерна плівка з нагрівальними елементами не дуже якісно взаємодіє з плитковим клеєм, що може надалі негативно позначитися на стані підлоги і його цілісності.

Нехай ваш будинок гріють не тільки досягнення технологічного виробництва, але і теплота ваших сердець.

Какое пальто выбрать на зиму?

Как выбрать шезлонг

Как выбрать стройматериалы?

Как выбрать строительную компанию

Современные подоконники