Советы по конопатке

Всім людям, які, так чи інакше, стикалися хоч раз в житті з будівництвом свого дерев'яного заміського будинку або лазні, знайоме слово «конопатка». Ця назва характеризує спеціальний вид робіт, пов'язаний з ущільненням між вінцями колод на кутових врубках зрубів різними матеріалами, частіше волокнистого виду, такими як: повсть, пенька, або звичайний, характерний для більшості сільських будинків, болотний мох.


Ця робота не така проста, як здається на перший погляд. І підійти до її виконання слід з усією відповідальністю. Вам знадобиться кілька спеціальних інструментів, за допомогою яких безпосередньо і буде проводитися конопатка.

По-перше, це сама конопатка, конструкція якої може відрізнятися в залежності від певних функцій, характерних тільки для неї. По-друге, дерев'яний молоток, або, просто, киянка. І, по-третє, різноманітні підсобні підмостки і сходи. Всі ці інструменти нескладно виготовити самому в домашніх умовах.

Саме оконопачивание слід виконувати по вінцях, тобто, іншими словами, проводити роботу з усіма стінами відразу, щоб уникнути перекосу зрубу. Слід нагадати, що після виконання цієї роботи самі стіни стають вище аж на 10-20 див. Багато хто забуває про це під час завершальної конопатки, коли відбувається осідання стін. Зазвичай ці роботи проводять через деякий час, в рамках 1 - 2 років, після будівництва. Зверніть увагу, що ні в якому разі не можна виконувати конопатку окремо по одній якійсь стіні, так як тоді неминучий перекіс зрубу і плачевні наслідки при будівництві.

Необхідно послідовно, знизу вгору оконопачивать стіни по всім сторонам відразу. Важливо також знати невеликий рада, який дозволить Вам уникнути деяких безглуздих казусів. При остаточній конопатці необхідно вивільнити пічну трубу, для того, щоб з'явився невеликий зазор проміж стелею, і дахом. Не виконавши ці вказівки, Ви можете стати свідком руйнування труби.Саме оконопачивание стін слід проводити старанно забиваючи всі вільні місця в стінах, щоб не дозволити повітрю вільно циркулювати, що негативно позначиться на майбутньому стан Вашого будинку або лазні. Не звернувши на цю проблему належної уваги, у зимовий час з-за такого циркулирующегося повітря в деревині буде утворюватися цвіль і гниття, а на самих поверхнях з'являтися не потрібний конденсат. Багато людей надходять наступним чином: закінчивши завершальну конопатку стін, вони оббивають місця швів невеликими дерев'яними рейками.

Що стосується самих кутів, то можливо виконати таку нехитру роботу по захисту від негативних впливів навколишнього середовища на дерево і місця з'єднань колод: їх обволікають матеріалом, наприклад, тієї ж клоччям, і виробляють звичайну облицювання дошками.

Існує два види конопатки. Це конопатка «в розтяжку» і «в набір». Першу виконують наступним чином: кожне пасмо утеплювального матеріалу укладають у зазор до остаточного заповнення. Потім виготовляють із цього ж матеріалу невеликий валик і вбивають його безпосередньо в сам паз.

Інший вид оконопачивания, «в набір» виконують так: з клоччя або пеньки роблять «коси» товщиною близько 3 мм і згортають їх у клубок, з якого згодом обирають своєрідні петлі і заповнюють ними простір між колодами. Роботу виконують спочатку по верхній, а потім по нижній кромці колоди, потім безпосередньо випливає вже саме вирівнювання і ущільнення паза.

Сучасна світова індустрія розробила своє рішення проблеми герметизації щілин у зрубах і будинках. Тепер, замість звичного для звичайного російського жителя дії, будівельні компанії пропонують широкий асортимент спеціальних засобів для виконання робіт, пов'язаних з герметизацією стін. Вам гарантована легкість і простота в роботі. А яким видом скористаєтеся Ви, вирішувати тільки Вам!

Дома из экопана

Козловой кран

Монтаж козирка