Чем лучше смазать опалубку?

Опалубка являє собою тимчасову конструкцію, чиє завдання полягає в наданні певної форми бетонного розчину. Так само опалубка зберігає цю форму на період висихання бетону. Може виготовлятися з різних матеріалів: дерево, сталь, алюміній, різні пластики і т. д.


В чому проблема?

При демонтажі тимчасової підтримуючої конструкції можна зіткнутися з таким явищем, як налипання розчину на внутрішню поверхню.

Це загрожує:

пошкодження бетонної конструкції під час видалення опалубки;
погіршенням зовнішнього вигляду бетонної конструкції за рахунок сколів, відшарувань тощо;
пошкодженням самої опалубки (для разового будівництва - це не проблема, але для профільних компаній, що використовують багаторазову опалубку (наприклад, взяту в оренду у 77-arenda.ru) - проблема);
утрудненням робіт по демонтажу опалубки за рахунок міцного зчеплення з конструкцією (звідси - зрив термінів робіт).
Як з цим боротися?

Уникнути подібних проблем допоможе використання мастила. Вона виключить зчеплення бетону з внутрішньою поверхнею опалубки, що значно полегшить демонтаж допоміжної конструкції.

Мастило може застосовуватися з будь-якими типами опалубки, але для дерев'яних і пластикових варіантів вона настійно рекомендується.


Змастити опалубку мохно непрофільними складами (мазут, відпрацьоване машинне масло) і профільними - спеціальне масло для формувальних виробів або спеціальні змащувальні склади (водно-масляний розчин, наприклад). Другий варіант переважно, оскільки використання спеціалізованої мастила гарантує максимальну якість результату.

При виборі мастила, слід враховувати наступні вимоги:

відсутність забруднюючої ефекту (плям на бетоні);
відсутність хімічного впливу на структуру бетону;
відповідність нормам пожежної безпеки;
відсутність у складі шкідливих летючих компонентів;
достатня в'язкість для утримання на вертикальній площині опалубки.
Типи мастила

Серед мастильних матеріалів виділяють продукти нафтопереробки і склади з активними хімічними властивостями. До перших можна віднести суспензії і емульсії типу вода-глина-масло, вода-масло, вода-гас. 

Как выбрать болгарку?

​Как резать плитку?

Советы по конопатке

Дворівневі натяжні стелі

Як обрати електродриль