Ремонт крыши гаража своими руками

Гараж вважається універсальним будовою, відповідним для будь-яких цілей. Його можна використовувати в якості ремонтної майстерні, сховища продуктів і консервації, складу інструментів і просто місця, де можна зібратися з однодумцями і відпочити.


Однак часто всі ці корисні функції затьмарює поганий стан будівлі, що не дозволяє використовувати гараж по максимуму. Однією з таких поломок може стати протікає дах, яку необхідно в найкоротші терміни підлатати. Якщо не виправити ситуацію вчасно, то протікання почнуть розширюватися і частішати, і в кінцевому підсумку вам доведеться повністю міняти покрівлю. У даній статті ми постараємося відповісти на питання, як виконати якісний ремонт даху гаража своїми руками.

Інструментарій

Щоб провести ремонт швидко і якісно, вам знадобляться певні інструменти. Це:

Руберойд;
Бітумна мастика;
Ніж;
Сокира;
Газовий балон і пальник;
Бляшане відро;
Будівельний фен;
Віник.
Етапи виконання робіт

До майбутньої роботі потрібно добре підготуватися. В першу чергу радимо очистити покрівлі від сміття. Прибравши віником сміття та листя, огляньте поверхню даху, можливо, вам не доведеться знімати конструкцію повністю, а просто вирубати сокирою найбільш проблемні місця і залатати ці дірки. Зазвичай на м'якій, старої покрівлі утворюються здуття, тріщини, шви між частинами руберойду сильно розходяться. В такому випадку ремонт даху гаража своїми руками починається з розрізання проблемних ділянок та очищення отриманих отворів.

Обов'язково враховуйте, що ремонт або настил м'якої покрівлі здійснюється в теплу, суху погоду.

Ремонтувати дах гаража не так складно, як це виглядає на перший погляд. Робота не вимагає особливих знань або навичок. Наприклад, для того щоб в прорубані отвори залити бітум або смолу, досить витратити максимум півгодини, а така маніпуляція істотно покращує гідроізоляцію пошкодженої ділянки.


Найпростіший спосіб ремонту - застелити дах руберойдом. Даний матеріал володіє важливим плюсом - він коштує дуже дешево і чудово захищає поверхню від протікання.

Щоб залатати дірки в даху, вам доведеться вирізати з рулону кілька шматків цього матеріалу. Шматки руберойду не повинні бути занадто маленьким або занадто великими.

Готовий відріз укладають всередину діри, він грає роль заплатки. Руберойд притискають дуже щільно і наносять поверх нього ще один шар мастики. Після цього краї покрівельного матеріалу відгинають назад, а отримані стики заклеюють ще однією латкою. Розмір цього відрізу повинен бути більшим, ніж попередній на 15-20 сантиметрів. Це забезпечить надійну гідроізоляцію конструкції. На фінішному етапі весь цей «сендвіч» промащують мастикою, для більшої надійності.

Якщо ви хочете убезпечити себе на найближчі десять років, радимо настелити шар руберойду на всю покрівлю.

Укладання руберойду


Руберойд повинен добре відлежатися і випрямитися. Для цього йому знадобиться приблизно 24 години.

Щоб укласти полотнища, вам знадобиться гудрон (смола), який буде з'єднувати старий будматеріал з новим, надійно захищаючи покрівлю від протікання. Смола готується в бляшаному відрі або в іншій посудині, яку не шкода буде викинути після закінчення робіт. Процес підготовки простий: гудрон розтоплюється з допомогою пальника до тих пір, поки за консистенцією смола не стане схожа на густу сметану.

Тепер заливаємо частина даху, укладаємо перше полотно і проходимо по ньому. У деяких випадках, смола і без того швидко схоплюється, і ваші зусилля можуть бути зайвими. Друге полотно укладається з нахлестом в 10-12 сантиметрів. Часто в ході такої роботи з'являються міхури і здуття. Щоб усунути їх, рекомендуємо користуватися ножем, акуратно надрізуючи матеріал і випускаючи повітря.

Важливий момент: укладання руберойду повинна починатися з самої нижньої точки даху.

Кількість шарів залежить від кута нахилу конструкції. Якщо кут нахилу даху менше 15 градусів, краще постелити чотири шари, якщо ж більше 16 - можна обійтися двома.

Перший шар повинен 12 годин сохнути, після чого можна переходити до настилу другого. Не намагайтеся зробити так, щоб стики обох шарів збіглися, це зовсім не обов'язково. Приділіть пильну увагу місцях примикання даху до інших конструкцій.

Як бачимо, ремонт даху гаража своїми руками - цілком підйомна робота для кожного з нас. Удачі!

Печь для гаража своими руками

Кованые ворота своими руками

Крыша гаража своими руками