Дренажная система – эффективная защита участка от талых вод

У весняний і осінній час року ділянку московського заміського будинку або дачі часто заливається талими водами, які тривалий час не йдуть углиб грунту. Щоб вода не затримувалася і не псувала зовнішній вигляд ділянки, прокладається дренаж.


В чому полягає функція дренажної системи

Головне завдання дренажної системи полягає в відвід талих вод та осадів з ділянки, забезпечуючи його нормальне функціонування та комфортний рівень проживання. Адже мало приємного, коли територія навколо будинку перетворюється в справжнє болото. Але справа не тільки в естетичній стороні.

Облаштування якісної дренажної системи дозволяє поліпшити тепловий режим ґрунту, робить її пухкою, сприяє збереженню поживних речовин. Як підсумок, поліпшується родючість ґрунту, що благотворно позначається на рості рослин і чагарників, які є на ділянці.

Дренаж знижує рівень грунтових вод на ділянці, не дозволяючи їм розмивати фундамент будинку і чинити негативний вплив на роботу водостічної системи (ґрунтові води можуть потрапити в систему водопостачання і каналізації, забруднюючи і засмічуючи її). Тому пристрій дренажу - це необхідні роботи, які допоможуть позбавити власників заміського будинку або дачі від маси турбот.

Різні варіанти влаштування дренажної системи

Як правило, пристрій дренажу на ділянці починається з огляду території, складання проекту (з урахуванням ухилу і діаметра дрен), планування їх правильного розташування, визначення глибини залягання, пристрої стічних колодязів тощо


Прокладка дренажу - це складний вид робіт, який потрібно довіряти професіоналам, які мають необхідне обладнання. У Москві працює досить багато спеціалізованих компаній, готових виконати роботи з влаштування дренажу, тому ви завжди зможете обрати хорошого виконавця. Зокрема, однією з компаній, що добре зарекомендували себе на ринку, є ПозитивПроект.

Дренажна система може бути виконана в двох варіантах: відкритому і закритому.


Відкритий варіант - розташування по периметру території неглибоких канав, що виходять за межі ділянки. Даний варіант є самим недорогим, простим і найменш трудомістким.

Закритий варіант - більш складна система, що складається з горизонтально прокладених труб, закопаних у землю. Вступаючи в труби, вода відводиться в колектори. Це найдорожчий і найефективніший варіант, одне з його переваг у тому, що труби знаходяться під землею і не псують зовнішній вигляд ділянки.


Один із заключних етапів - пристрій стічного колодязя, який можна зробити з бетонних кілець, або придбати спеціальну пластикову ємність для збору води.

Європейська ефективність в будівництві обои

Види жалюзі на вікна потолочные светильники

Як поклеїти стельову плитку правильно

Самое перспективное направление в строительстве

​Преимущества алюминиевых фасадов в строительстве