Какой насос выбрать для системы водоснабжения частного дома

Сучасний приватний будинок, незалежно від його географічного розташування, важко уявити без системи водопроводу. Водозабезпечення - досить складна задача, яка часто вирішується ще до придбання житла або ж при його проектуванні.


Насосне обладнання, в залежності від його функціонального призначення, ділиться на дві категорії:


Насоси для водопостачання (подача води в будинок з резервуарів і поверхні водойм, перекачування рідин в опалювальних системах, зрошення землі).

Насоси для водовідведення (окачивание водних мас, що містять різні забруднення).


Насос є головним елементів водопостачання і підбирається у відповідності з параметрами системи.

Як вибрати насос для водопостачання

Основні визначальні фактори:


Глибина свердловини і рівень води. При підборі насоса слід звернути увагу на його паспорт, в якому вказується параметр оптимальної глибини.

Інтенсивність водозабору. Досить складний розрахунок, який відрізняється в кожному конкретному випадку. У середньому, споживання води на 1 людину становить 200 літрів на добу. Виріб вибирається з певним запасом по потужності.

Дебет свердловини. Дебетом називається маса води, яку здатний перекачати насос за певний час.

Діаметр свердловини. Найчастіше свердловини буряться під 4-дюймові насоси, рідше - під 3-дюймові.


На сторінках інтернет-сайту Vodo-Kachka ви знайдете вичерпну інформацію щодо параметрів водопровідної системи, розрахунку потужності та вибору устаткування.

Типи насосівПоверхневі. Встановлюються віддалено від поверхні води, і лише зрідка монтуються на поплавок, що знаходиться на поверхні колодязя. Поверхневі насоси ефективні до глибини до 8 метрів, а тому в свердловинах практично не використовуються. Найчастіше насосні станції комплектуються гідроакумулятори, що дозволяє підтримувати постійний тиск води. Недоліком поверхневих насосів, крім невеликої глибини установки, є високий рівень шуму при роботі. Перевагою - невеликий діаметр свердловини, і як наслідок, низька вартість буріння.

Занурювальні. Встановлюються безпосередньо в рідину, що перекачується, розраховуються на значні глибини. Їх робота не супроводжується шумом, вони забезпечують можливість підняття води з будь-якої глибини. Установка і демонтаж складніше, ніж у поверхневого обладнання, а ціна вища.Види заглибних насосів:


Відцентрові. Конструктивно представляють собою вал з гребним колесами. Потік створюється за рахунок обертання лопатей коліс. Відцентрові насоси є, мабуть, оптимальним вибором по співвідношенню ціна/якість при наявності всіх необхідних умов для монтажу.

Вібраційні. Основним елементом насосів цього типу є мембрана з вібратором і рідиною. Потік створюється за рахунок деформації мембрани, викликаної роботою вібратора. Переважними є моделі насосів, оснащені термовимикачем (захист двигуна від перегріву).

Свердловинні насоси. Найбільш потужні і дорогі, встановлюються при глибокому заляганні водоносного шару (20 метрів і більше). Відрізняються складною конструкцією, монтажем і демонтажем.


Однозначно відповісти на питання про те, який вибрати насос для водопостачання, можливе тільки знаючи параметри свердловини, запити по водоспоживанню і інші не менш важливі деталі, такі як, наприклад, фінансові можливості і бажаний рівень якості води. Корисну інформацію, а також різноманітність насосного обладнання ви знайдете на сайті Vodo-Kachka. У каталозі представлений широкий вибір моделей, що відповідають будь-яким потребам і зовнішніх умов.

Преимущества и недостатки каркасного дома

​Компрессоры для бассейнов - неоценимый помощник

Как самому осуществить ремонт глинобитного дома?