Обогреватель для гаража своими руками

Для багатьох автовласників вибір для опалення гаража відіграє величезну роль. Щоб господареві було комфортно знаходитися і працювати в такому приміщенні, необхідно утеплити несучі конструкції, ретельно продумати систему вентиляції і обігріву. Часто це важко правильно поєднувати з сімейним бюджетом. Якщо на покупку дорогої системи опалення коштів не вистачає, можна обійтися виготовленням опалювального приладу своїми силами. Розглянемо докладніше, як створити ефективний обігрівач для гаража своїми руками.


Типи обігрівачів для гаража

Обігрівач для гаража своїми руками
Як Ви розумієте, гаражі бувають різних площ, тому, для початку переконайтеся в тому, що вибраного Вами обігрівача буде достатньо для опалення Вашого гаража. Якщо його не вистачає, то уважно прочитайте нашу статтю або запитайте на нашому форумі.

Серед найпопулярніших нагрівальних приладів для приміщень гаражного типу варто виділити наступне:

Електрообладнання;
Газові пристрої;
Твердопаливні обігрівачі.
Кожен з них має свої особливості, серед яких є як сильні, так і слабкі сторони. Приміром, під твердопаливними системами прийнято розуміти веем відомі печі-буржуйки, а також їхні дорогі аналоги. Істотним мінусом подібних виробів є невідповідність стандартам безпеки, необхідність установки димохідної труби, складність при монтажі, регулярна прочищення димаря і т. д. Прилади, що працюють на твердому паливі, вимагають постійного контролю, тому що в них доводиться весь час додавати паливо. Що стосується переваг, то це економічність - для роботи буржуйки підійде будь-який тип пального (деревні відходи, вугілля, тирса, дрова).

Окремої уваги заслуговують електрообігрівачі. Це більш сучасне рішення для організації обігріву в гаражі. В наш час застосовуються різні види нагрівальних елементів: спіральна конструкція, діелектрична пластина. Електроконвектори не висушують повітря, забезпечують нагрів кімнати і прекрасно підходять для об'єктів з високою вологістю.

З численних переваг газових нагрівачів виділяють низькі витрати на обігрів, компактність, мінімум витрат при використанні, відсутність потреби в електроенергії.

Теплова гармата

Чудовим методом виготовити простий і надійний обігрівач для гаража своїми руками є використання технології створення теплової гармати.


За основу пристрою краще підібрати газовий пальник з невеликим балончиком. Спершу посередині розпилюють трубку подачі газу, після цього для подовження наварюють ділянку труби діаметром 8 сантиметрів. На наступному етапі висвердлюють отвори для повітря.

У загальному випадку схема газової гармати виглядає таким чином:

Вентилятор;
Труба діаметром 8 см (подовжувач пальника);
Газова пальник;
Труба діаметром 18 см (корпус теплообмінника).
Принцип роботи теплової гармати для гаража наступний:

У отвір вставляється запальничка;
Відкривається газ;
Процес підпалу;
Запальничка виймається;
Включається вентилятор.
З пустого газового балона виготовляється дров'яна піч. Продукти горіння будуть виходити в її піддувало, а вихід диму назовні здійснюється завдяки наявності димової труби. Тепле повітря проходить через бічний патрубок, розташований на теплообміннику. Застосовуються балони з побутовим газом, розраховані на 50 л. Регулювати подачу газу можна за допомогою регулятора, встановленого за стандартним редуктором. В осінньо-зимову пору йде приблизно 15 літрів газу. При цьому температура в гаражі буде триматися на рівні 18 градусів вище нуля. Газова гармата мобільна, корисна і дуже зручна.

Пам'ятайте, що обігрівач для гаража своїми руками повинен бути надійним. Для цього важливо дотримуватися правил пожежної безпеки, а саме:

Виключіть спалахування і вибух пристрою;
Вартість приладу не повинна бути вище, ніж за заводські аналоги;
Обігрівач повинен швидко нагрівати кімнату;
Нагрівальні елементи не повинні спалювати кисень і виділяти шкідливі речовини;
Мінімальна допустима температура в зимовий період не повинна опускатися нижче + 5 градусів.

Ремонт крыши гаража своими руками

Печь для гаража своими руками

Подъемные ворота своими руками