Печь для гаража своими руками

У Вас є гараж? Ні? Тоді пропонуємо вам дізнатися, як побудувати гараж своїми руками.


Багатьох автолюбителів цікавить питання, як найвигідніше утеплити гаражне приміщення і зробити це якісно. Кожен з нас розуміє, що встановлювати повноцінну опалювальну систему в такій будові занадто дорого.Альтернативою цьому є компактна піч, яку можна облаштувати навіть самостійно. Додаткова економія - організація опалювального приладу на дешевому паливі або «відпрацювання». Якою ж повинна бути піч для гаража своїми руками? Спробуємо розібратися.

Методи опалення гаража

Сьогодні існує безліч варіантів, що дозволяють створити нормальним мікроклімат у гаражі. Виділимо найбільш популярні:

Буржуйка. Являє собою невеличку піч з чавуну або сталі. Для роботи буржуйки потрібно мінімум розтрат, опалюється деревними відходами, трісками й дровами. Піч має низький показник ККД, а кімната, в якій вона встановлена, повинна мати нормальну циркуляцію повітря, обов'язково облаштовується димар. У гаражі користуватися таким пристосуванням не так вже просто. Головна проблема полягає в необхідності суворого дотримання заходів безпеки. Буржуйка повинна бути віддалена від легкозаймистих поверхонь і предметів. Дізнатися подробиці ви можете в матеріалі: Буржуйка для гаража своїми руками;
Теплова гармата. Чудовий варіант для обігріву гаража, повітря в приміщенні буде нагрітий дуже швидко. Недоліки - енергоємна, сильно шумить;
Булер'ян. Володіє високим ККД, що використовує в якості палива деревні відходи, вугілля, деревину торф, словом, все, що має не газоподібну і не рідку форму. Дізнатися подробиці ви можете в матеріалі: Піч Булерьян своїми руками;
Обігрівач інфрачервоний. Компактна конструкція, здатність працювати на газі або від електромережі, діє спрямований обігрів. Мінуси - низький ККД;
Масляний радіатор. Непоганий варіант для гаража, безпечний при експлуатації, не вимагає монтажу.
Особливості виготовлення

Найпопулярніша піч для гаража своїми руками використовує для роботи відпрацьоване масло. Ніяких особливих знань або навичок для самостійного виготовлення примітивної моделі печі не потрібно. В якості палива застосовується пічне, дизельне паливо, лакофарбові відходи або масло будь-якого типу (індустріальне, сланцеве, трансмісійне, машинне). Все це дає таку ж тепловіддачу, що і стандартний електрообігрівач.

Недоліком приладу такого типу є необхідність регулярного чищення (димар і внутрішню поверхню виробу доводиться очищати кожні десять днів). Переріз димоходу повинно бути більше звичайного. Крім того, краще користуватися максимально чистим паливом.

Пристрій складається з двох ємкостей, сполучених вертикальної трубою з отворами.


При виготовленні саморобної печі потрібно дотримуватись наступних стандартів:

Загальна вага не перевищує 30 кг;
Максимальний діаметр перетину витяжки - 105 сантиметрів;
Середні габарити - 700*500*350 мм;
Оптимальний витрата палива - до 1-1,5 л/годину;
Обсяг кожної ємності - приблизно 12 л.
Для створення приладу вам знадобляться: готовий димар або оцинковка, куточок металевий, дві ємності з металу, труба сталева і патрубок.
Інструментарій: клепки або болти, зварювальний апарат, болгарку, дрібні інструменти і набір для мірки (рулетка, лінійка тощо).
Етапи створення печі для гаража своїми руками

В якості ємностей можна використовувати компресор від радянського холодильника або старий пропановий балон.

Етапи створення печі для гаража своїми руками
Компресор від радянського холодильника.

На першому етапі з куточка металу виготовляють ніжки довжиною 20 сантиметрів. Деталі розміщують на ємності в горизонтальному положенні і приварюють до неї.

У нижній ємності (посередині) прорізають отвір, після чого до нього у вертикальному положенні приварюється труба. Завдання труби - з'єднання двох посудин. В ідеалі верхня частина повинна бути знімною, робити її цільної не рекомендується.

У трубі створюють ряд отворів. Оптимальна кількість отворів - 10, оптимальне розташування - на 10 сантиметрів далі від кожної з ємностей (тобто на середині).

Тепер виріжемо отвір в нижній ємності, через яке в піч можна буде закласти паливо. Само собою, отвір слід обладнати кришкою.

У верхній частині установки проробляється отвір, в який повинен приварюватися патрубок. Щоб піч для гаража своїми руками була функціональною, залишилося спорудити в ній димар. Пам'ятайте: тяга буде краще, якщо труби будуть знаходитися у вертикальному положенні.

Як ще зробити гараж тепліше


Краска для внутренних работ от Тиккурила

Печь на опилках своими руками

Кованые ворота своими руками

Крыша гаража своими руками