Печь на опилках своими руками

У наш час власники заміських будинків і дач все частіше облаштовують на своїй території корисні і економні печі. Однак у зв'язку з раптовим і різким підвищенням вартості палива, багато з них почали задаватися питанням, як за меншу вартість можна отримати більше палива. Очевидно, що навіть саморобна піч не гарантує вам низьких витрат або можливість застосування низькосортного палива. Що ж потрібно знати, щоб побудувати дешеву піч на тирсі своїми руками? Спробуємо розібратися.


Тирсу як джерело палива

Головна перевага агрегату, що працює на тирсі, є той факт, що паливо для нього можна знайти практично в будь-якій точці нашої країни, причому за мінімальну ціну.

Для ефективної роботи такої печі застосовується повітряний або водяний контур. Щоб виготовити піч на тирсі своїми руками знадобляться певні будматеріали, інструменти і кілька спеціальних пристосувань.

В першу чергу, потрібно встановити водяний контур. Його можна купити в будь-якому будівельному магазині. Перед тим, як купувати що-небудь, радимо ознайомитися з різновидами подібних конструкцій в Інтернеті. Для печі можна встановити і повітряний контур, але у випадку з тирсою це може принести масу зайвих клопотів.

Матеріали для печі на тирсі

Піч на тирсі своїми
Уважно прочитайте наші поради з вибору матеріалів, адже від цього залежить якість Вашої печі.

Труба з товстими стінками і діаметром 40 см. Від якості і параметрів труби залежить довговічність системи і безпека використання печі;
Труба d=7..8 см, застосовується для продуву обігрівальної системи. Цікаво, що цю деталь у разі прогоряння можна своїми силами замінити на нову;
Лист металу товщиною від 10 міліметрів (потрібен для виготовлення кришки);
Димохідна труба (оптимальний діаметр - 100 міліметрів, але припустимі варіації і з великим діаметром).
Завдяки своїй конструкції і використання тирси в якості палива, така піч дуже швидко прогрівається і повільно остигає. Піч на тирсі можна назвати пристроєм довгого горіння, з її допомогою можна ефективно обігріти навіть велике за площею приміщення.


Рекомендації по використанню печі на тирсі

Щоб процес нагріву проходив правильно, необхідно звернути особливу увагу на те, як відбувається топка. Тирсу важливо завантажувати не вище димоходу. Цей матеріал займає досить великий обсяг, але утворює безліч вільного місця між собою, тому в топковому відділенні тирсу краще ретельно утрамбувати. Процес трамбування проводять поступово, розганяючи паливо в різні сторони. Це дозволить помістити набагато більше матеріалу і краще прогріти кімнату. Звертаючи увагу на подібні дрібниці, часто вдається досягати разючого результату. Піч на тирсі своїми руками - ефективне та економне засіб обігріву приміщень будь-якого типу!

Деревяна підлога своїми руками

Печь для гаража своими руками

Монтаж сайдинга своими руками

Крыша гаража своими руками