Дома из дерева

Де не можна будувати будинки з дерева? Чи існують кліматичні обмеження?


Дерев'яний будинок можна будувати в будь-якому регіоні, кліматичних і ландшафтних обмежень немає. Єдина перешкода - дорожнеча споруди в місцях, де колоди не виробляють і їх треба везти здалеку. Досягнення в області розробки антисептиків дозволяють будуватися в будь-якому місці світу. Вам тільки потрібно застосовувати те кінцеве покриття і засоби по догляду за зрубом, які фахівці рекомендують для вашого клімату, і дотримувати правила і режим процедури догляду за будинкомВ чому особливість дерев'яних будинків?
Відмітними особливостями будинків з дерева (з колод) є цілісна деревина, з якої вони зроблені, спосіб укладання цієї деревини в стіни і, в якійсь мірі, місця, де ці будинки зазвичай зводять. Вони легко пізнавані. Для шанувальників дерев'яних будинків - це не тільки житло, але і спосіб життя.

Відрізняються будинки, в яких використана замазка, від тих, у яких її немає?
У більшості випадків замазка - ознака будинки ручної рубки, оскільки саме цей матеріал традиційно застосовували між колодами в ранні періоди будівництва дерев'яних будинків. В даний час функцію ущільнювача можуть виконувати й інші матеріали, дозволяючи застосовувати замазку тільки в естетичних цілях. В цій якості її використовують і в будинках ручної рубки, і в будинках з фабричного колоди.

Багато енергії споживають колод будинки?
Проведені дослідження підтверджують слова багатьох домовласників: рублені будинки дійсно економічні в аспекті енергії. Міра теплоопору колод становить 0,43 - 0,70 одиниць на один сантиметр товщини, що саме по собі зовсім не вражає. Але колоди діють за принципом термомассы, тобто накопичують тепло в денний час і виділяють його в будинок вночі. У теплу погоду рублена маса уповільнює передачу тепла в будинок, підтримуючи в ньому прохолоду. Якщо говорити коротко, міра теплосопротивляемости колод не досить висока, але це компенсується їх фактичної «роботою».

В чому особливість деревини?
Деревина дуже приваблива завдяки поєднанню міцності і краси. Деревина - природний матеріал органічного походження, чиї колір, структура, щільність та інші характеристики роблять її гарним «компаньйоном» в будівництві. Деревина як складова частина будинку змінюється з часом. Ці зміни також пояснюють популярність і привабливість колод. Знання природних процесів, що обумовлюють поведінку колод, допоможе домовласникам заспокоїти себе: це нормальні, що відбуваються з часом зміни. Властивості деревини.

Що це за зміни?
З часом, а також під дією факторів навколишнього середовища змінюється колір, характер будинки з дерева при цьому тільки підкреслюється. У перші кілька років колоди в зрубі дають усадку: пристосовуючись до нового положення, вони втрачають свою природну вологу (процеси випаровування і стиснення). До цього моменту вони стояли вертикально, а в стіні вони розташовані горизонтально між іншими колодами.

Чи має значення, який вид деревини використовується при будівництві?
Так, тому що різні види деревини мають різні характеристики, здебільшого стосуються естетичного аспекту. До них відносяться в першу чергу колір і структура волокна. Розмір і форма дерев також визначає область застосування отриманих з них колод. І що важливо, вибір того чи іншого виду деревини може істотно впливати на вартість (в залежності від наявності цього виду в даній місцевості або в даний час року). Ціни на один і той же вид деревини в різних фірмах відрізнятися.


Який вид деревини краще?
Якщо б існував вид деревини, що перевершує по своїх якостях всі інші, то, безсумнівно, всі або, принаймні, більшість фірм використовували саме цю деревину. Насправді, в будівництві будинків з дерева широко застосовують близько двох десятків видів деревини. Кожен має свої переваги, але жоден значно не перевершив всі інші. Переваги фірм визначаються, як правило, фактором регулярності постачання деревини і невисоких цін на неї (тобто, якщо дерево не везуть здалеку). На користь того, що найкращого виду деревини не існує, говорить і той факт, що багато компаній виробляють колоди з декількох видів деревини.

Який покрівельний матеріал потрібно використовувати для будинку з дерева?
Для дерев'яного будинку підійде будь-який дах: від стандартної бітумної покрівельної плитки до кедрового гонта, мідної покрівлі металочерепиці. Вибір матеріалу у чому зумовлене естетичними та ціновими міркуваннями.

Чи є складнощі з електропроводкою? Вентиляційними каналами? Освітленням? Водопроводом?
Головна відмінність в установці механічних систем, електрики і водопроводу у рублених будинках - це планування. Отвори для електропроводки свердлять заздалегідь, хоча деякі рішення в цьому питанні можна приймати і після зведення стін. Проводку по дверях і у внутрішніх перегородках прокладають після складання будинку. Вентиляційну систему і водопровід потрібно продумати заздалегідь, їх розташування відзначають на плані зведення будинку. Оскільки з'єднання труб зазвичай надвижное, вони не зможуть встояти, коли будинок почне давати усадку та колоди «попливуть».


респиратор одноразовый медицинский

Спальни из дерева

Дома из экопана

Монтаж козирка