Как сделать сауну своими руками

Багато вважають, що сауна в будинку або на ділянці - занадто дороге задоволення. Звичайно ж, прекрасно мати таке приміщення «під рукою», і в будь-яку хвилину відправитися відпочивати в теплу і комфортну парну. Але власників заміських будинків часто бентежить висока ціна за такі конструкції, і бажання обзавестися парильнею повільно згасає. Відмінним виходом з подібної ситуації є самостійне будівництво сауни. Якщо вам цікаво, як зробити сауну своїми руками, то ця стаття саме для вас!

Наша фирма занимается изготовлением изделий из гранита. Подробную информацию вы можете найти на сайте мы предоставляем услуги по установке памятников, доставка памятников, а так же 3D-моделирование памятников. Ещё наша фирма изготовляет точёные изделия такие как: вазы из гранита, колоны и балясины, лампадки и подсвечники, шары и мячи. Ну и изделия для интерьера: подоконники из гранита, гранитные столы, ступеньки и лестницы , камины из гранита, плитка гранитная. У нас приемлемые цены и качественное обслуживание.


Місцерозташування сауни

Розташування сауни у квартирі
Пам'ятайте, що Ви можете встановити сауну не тільки в ванні, але і на балконі, що буде дуже зручно.

Вибираючи місце для сауни необхідно враховувати ряд важливих факторів: пожежники, екологічні, санітарні і т. д. Особливу увагу слід звернути на грунт, вона повинна добре вбирати вологу. Будувати сауну краще на невеликій височині, це дозволить облаштувати більш ефективний водовідвід. Ідеальним варіантом вважається облаштування біля водойми, це виключить багато питань, включаючи проблеми з каналізацією і пожежобезпечність.

Якщо на вулиці немає вільного простору, під сауну можна віддати одну з наявних в будинку кімнат. Головне розуміти, що приміщення для сауни має бути герметичним, сухим і мати хорошу вентиляцію. Сауна в будинку вимагає монтаж електричної печі, яка буде подавати гарячий пар.


Типи саун

Сауни розрізняють в залежності від вологості і температури в парильні. Самим популярним типом є російська сауна. Тут спостерігаються порівняно низькі показники температури і висока вологість. Виготовляють російські сауни з рубаних колод, піч обов'язково зводиться з цегли. У процесі польоту на кам'янку підливають воду, це сприяє нагріванню кімнати і утворення пари. Вартість зведення сауни такого типу досить висока.

У фінській сауні, на відміну від російської, панує сухий пар. Тут переважають підвищені температури і низька вологість. Даний тип відмінно підходить для будівництва будинку. Конденсируемый повітря приміщення володіє меншою теплоємністю і теплопровідністю. Такі характеристики дозволяють розширити рівень розігрівання тіла та підвищити корисні властивості процедур.

Як побудувати сауну своїми руками

Як побудувати сауну своїми руками
Зверніть увагу на те, що Ви можете вибрати для своєї сауни тип дверей. Наприклад, двері, яка буде відкриватися убік, може допомогти заощадити місце.

На першому етапі необхідно підібрати правильні будматеріали. Досвідчені будівельники рекомендують не економити на матеріалі, адже в майбутньому він повністю окупиться стійким естетичним видом і строком експлуатації.

Набір будматеріалів залежить від особливостей об'єкта, вибору конструкції та особистих уподобань.

Приблизний список потрібних матеріалів виглядає наступним чином:

Пісок, глина, цемент;
Камінь або цегла;
Дерев'яні дошки, бруси, колоди;
Скло;
Матеріали для паро - і теплоізоляції;
Покрівельні матеріали;
Труби для облаштування водостічної системи.
Головне, щоб матеріал мав високою міцністю, щільністю і здатністю утримувати тепло максимально довго. Хвойні та листяні породи чудово відповідають вищевикладеним вимогам. Щоб деревина не руйнувалася, стеля і стіни сауни повинні мати якісну пароізоляційну захист.

У сауні важливо підтримувати певну атмосферу, тут має бути спокійно і затишно, тому краще організувати тут приглушене освітлення - дерев'яні абажури на світильниках будуть ідеальним вибором.

Як побудувати сауну своїми руками максимально комфортною? Звичайно ж, облаштувати в ній безпечні та зручні лавки. Для виготовлення лави зазвичай використовується африканський дуб, користується популярністю і сосна. Пам'ятайте, що в матеріалі має бути смола.

Кроквяна система своїми руками

Строим мансарду своими руками

Кладка стін своїми руками

Доводчик двери своими руками

Кованые ворота своими руками