Монтаж сайдинга своими руками

Перш, ніж приступати до установки сайдинга, потрібно ретельно оглянути стіни. Зазвичай вони мають якісь нерівності, западини, горби, вбиті цвяхи, відхилення від вертикалі, небезпечно виступаючу арматуру. Всі дефекти потрібно видалити і тільки після цього переходити до робіт по монтажу.


Монтаж сайдинга своїми руками зазвичай починається з решетування, яку роблять з металопрофілів. Якщо сайдинг розташований горизонтально, робиться обрешітка вертикально, і навпаки, при вертикальному розташуванні, бруски обрешітки слід кріпити горизонтально. Відстань між брусками становить 40 сантиметрів.

Першим ділом кріпляться кутові бруски, а потім між ними протягують міцний шнур, по якому закріплюють інші елементи. Це дає можливість вирівняти всю конструкцію у вертикальній площині. Коли решетування готове, можна переходити безпосередньо до монтажу.

Підготовка до оздоблення будинку сайдингом своїми руками

Підготовка до оздоблення будинку сайдингом своїми руками

Спершу необхідно нанести по кутах споруди позначки. Для цього скористайтеся рідким рівнем. В ідеалі таку роботу виконувати вдвох, на кожному куті будівлі за рівнем робиться відмітка. Обійдіть весь будинок і поверніться до початкової позначки. У тому випадку, якщо рівень цієї позначки не збігається, повторіть маніпуляції. Це важливий момент, якщо робити все недбало, підвищується ризик отримати в кінцевому підсумку криві стіни.

Зробивши позначки, слід знайти найвищу точку по відношенню до цоколю. Заміряйте відстань від відміток до цоколя і відміряйте на кожному куті це відстань. Зробіть нові мітки (за ним стартову смугу і кріплять).

Монтаж стартової смуги

Монтаж стартової смуги

Монтувати стартову смугу необхідно або після кутових профілів, або разом з ними. Так чи інакше, важливо стежити за тим, щоб стартова смуга була на 5 міліметрів вище кромки кутового профілю. Це робиться для того, щоб зрівняти температурне зміна довжини профілю.

У точці стику з профілем стартову смугу підрізають.

Щоб якісно закріпити сайдинг радимо скористатися цвяхами з широкими капелюшками або оцинкованими саморізами. Це дозволить виконати монтаж сайдинга своїми руками грамотно і надійно.

Кутові профілі при монтажі сайдинга

Кутові профілі при монтажі сайдинга

Такі профілю повинні вільно висіти при монтажі на цвяхах або верхніх саморізах в залежності від того, чим будуть скріплені панелі. Саморізи зазвичай закручують посередині прорізів.

Закручувати саморізи до кінця не потрібно, не докручивайте на один оборот. Це важливий нюанс, він дає можливість профілю без праці переміщатися на саморізах. Таким чином, температурні розширення вінілу чудово компенсуються. Якщо закріпити сайдинг дуже жорстко (вкрутити саморіз до кінця), то від перепадів температури конструкцію буде нищити.

Якщо кутовий профіль вище, ніж кути будівлі, його потрібно підрізати. В іншому випадку (профіль розташований нижче) його нарощують. При цьому робиться нахлест деталі верхньої на нижню.

Стартова смуга кріпиться на стіні по шнурку, або за спеціальними відмітками, створеним з того ж шнуру. Що стосується саморізів, то їх вкручують в центри прорізів.

Прорізи вікон і віконні профілю

Прорізи вікон і віконні профілю

Виконавши всі попередні етапи можна переходити до установки дверних і віконних укосів. Для цього застосовуються віконні профілю для сайдинга.

Застосування тих чи інших елементів пояснюється глибиною розташування вікна в отворі. Якщо отвір неглибокий, допускається використання наличників. При глибоких отворах, радимо користуватися лиштвою з укосом.

Монтаж Н-профілю

Монтаж Н-профілю

Тепер монтуємо Н-профілю, вони потрібні для стикування вінілового сайдінга. Встановлювати такі профілю слід строго вертикально, для правильності виконання рекомендується скористатися рівнем.

Встановивши всі профілю, можна нарешті монтувати сайдинг. Пізніше можна буде закріпити фінішні елементи.

Обшиваємо будинок сайдингом своїми руками

В процесі монтажу важливо стежити за тим, щоб елементи конструкції не були затиснуті саморізами. Перевірка проста: посувайте профілями з боку в бік, якщо елементи без праці переміщуються, значить все в порядку.

Також не слід тягнути профілю до верху. Після монтажу в замок, профілю притискають до стіни і кріплять. Це дасть їм змогу рухатися при перепадах температури.

Монтаж софітів і молдинга

Монтаж софітів і молдинга

Закінчивши монтаж сайдинга своїми руками, переходимо до установки фінішного профілю (молдингу). J-фаска застосовується для обрамлення карниза.

Потім встановлюють софіти. Ці елементи мають спеціальні отвори, через які «дихає» горище.


куплю квартиру в Краматорске

Ремонт крыши гаража своими руками

Крыша гаража своими руками

Подъемные ворота своими руками

Кованые ворота своими руками

Как сделать сауну своими руками