Печная труба своими руками от А до Я

Досвідчених фахівців цінують у будь-якій області, і будівництво не виняток. Що вже говорити про кладці печей - майстер у цій справі вважається справжнім поціновувачем мистецтва. Але змонтована своїми руками пічна труба при грамотному підході буде довгі роки вірою і правдою служити своїм господарям.

На сьогоднішній день відкритий вогонь використовується в якості опалення в таких конструкціях, як печі (лазні, сауни) та каміни (котеджі, будинки). В залежності від методу та місця установки бувають такі пічні труби:


Підвісні (із зовнішнього боку будівлі);
Стінні (вмонтовані у внутрішню капітальну стіну);
Корінні (окремо встановлений трубної стояк);
Насадні (встановлюються на піч).
Найбільш раціональним способом вважається встановлення пічної труби через стіну, закладаємо при будівництві. Єдина умова - сама піч має бути встановлена у капітальної стіни будівлі.

Оптимальний підхід - мурувати піч або камін одночасно з будівництвом об'єкта (заміський будинок, баня). Тобто, вам необхідно спершу розпланувати розташування печі в кімнаті і грамотне пристрій труби під неї. Іншими словами, важливо вирішити заздалегідь який вигляд буде мати пічна труба, і яким чином вона повинна зв'язуватися із зовнішнім світом (висновок через дах або через стіну).

Одним з головних умов правильної роботи труби є прямизну. Чим пряміше і довше пічна труба, тим кращою буде у неї тяга.

Загальні рекомендації

Піч потрібно встановлювати на міцному фундаменті, її монтаж не повинен залежати від балок перекриттів, інженерних комунікацій, крокв та інших перешкод. Якщо ж піч встановлюється в кімнаті відокремлено від стінки, тоді бажано використовувати корінну або насадную трубу.

Важливий момент: надсадная труба застосовується тільки в тому випадку, якщо товщина стін печі становить хоча б півцеглини. Якщо цей параметр менше, то важке виріб надсадного типу може зруйнувати всю конструкцію.

Інша справа, коли піч будують після завершення основних будівельних маніпуляцій. У таких випадках слід:

Вибрати зону в кімнаті, де лінія труби буде найбільш рівною;
Зупинити свій вибір на одному з можливих матеріалів для труби (метал, камінь, модульний варіант з керамічним сердечником);
З'ясувати, яка може бути максимальна ізоляція для труб на місці зведення димоходу;
Підібрати оптимальну гідроізоляцію в точці виходу димоходу на дах.


Буває так, що єдиним виходом із ситуації є пропуск пічної труби через кімнату на другому поверсі. Однак цей спосіб виглядає вкрай не естетично, з цієї точки зору постраждають обидва приміщення.


virgin remy hair

Кладка стін своїми руками

Кованые ворота своими руками

Печь на опилках своими руками

Печь для гаража своими руками

Как сделать сауну своими руками