Печная труба своими руками от А до Я

Досвідчених фахівців цінують у будь-якій області, і будівництво не виняток. Що вже говорити про кладці печей - майстер у цій справі вважається справжнім поціновувачем мистецтва. Але змонтована своїми руками пічна труба при грамотному підході буде довгі роки вірою і правдою служити своїм господарям.

На сьогоднішній день відкритий вогонь використовується в якості опалення в таких конструкціях, як печі (лазні, сауни) та каміни (котеджі, будинки). В залежності від методу та місця установки бувають такі пічні труби:


Підвісні (із зовнішнього боку будівлі);
Стінні (вмонтовані у внутрішню капітальну стіну);
Корінні (окремо встановлений трубної стояк);
Насадні (встановлюються на піч).
Найбільш раціональним способом вважається встановлення пічної труби через стіну, закладаємо при будівництві. Єдина умова - сама піч має бути встановлена у капітальної стіни будівлі.

Оптимальний підхід - мурувати піч або камін одночасно з будівництвом об'єкта (заміський будинок, баня). Тобто, вам необхідно спершу розпланувати розташування печі в кімнаті і грамотне пристрій труби під неї. Іншими словами, важливо вирішити заздалегідь який вигляд буде мати пічна труба, і яким чином вона повинна зв'язуватися із зовнішнім світом (висновок через дах або через стіну).

Одним з головних умов правильної роботи труби є прямизну. Чим пряміше і довше пічна труба, тим кращою буде у неї тяга.

Загальні рекомендації

Піч потрібно встановлювати на міцному фундаменті, її монтаж не повинен залежати від балок перекриттів, інженерних комунікацій, крокв та інших перешкод. Якщо ж піч встановлюється в кімнаті відокремлено від стінки, тоді бажано використовувати корінну або насадную трубу.

Важливий момент: надсадная труба застосовується тільки в тому випадку, якщо товщина стін печі становить хоча б півцеглини. Якщо цей параметр менше, то важке виріб надсадного типу може зруйнувати всю конструкцію.

Інша справа, коли піч будують після завершення основних будівельних маніпуляцій. У таких випадках слід:

Вибрати зону в кімнаті, де лінія труби буде найбільш рівною;
Зупинити свій вибір на одному з можливих матеріалів для труби (метал, камінь, модульний варіант з керамічним сердечником);
З'ясувати, яка може бути максимальна ізоляція для труб на місці зведення димоходу;
Підібрати оптимальну гідроізоляцію в точці виходу димоходу на дах.


Буває так, що єдиним виходом із ситуації є пропуск пічної труби через кімнату на другому поверсі. Однак цей спосіб виглядає вкрай не естетично, з цієї точки зору постраждають обидва приміщення.

Печь для гаража своими руками

Кладка стін своїми руками

Кованые ворота своими руками

Крыша гаража своими руками