Доводчик двери своими руками

Дверний доводчик є чудовим винаходом, яке здійснює використання двері більш комфортним і зручним. Пристрій такого типу спрощує відкривання дверної конструкції незалежно від її ваги. Крім того, завдяки доводчику двері не розганяється при відкриванні, а при закриванні не плескає.

  Фирма icynene является производителем эко пены. Эко пена это экологичность , звукоизоляция, паропроницаемость, герметичность и самое главное экономия. Подробную информацию вы можете найти посетив наш сайт.


У наш час на ринку представлено безліч механізмів, які відрізняються по якості і цінової політики. Само собою, за надійний і якісний доводчик доведеться викласти чимало грошей. Тому багатьох цікавить питання, чи реально виготовити доводчик двері своїми руками. Розглянемо дане питання більш детально.

Принцип роботи дверного доводчика

Принцип роботи дверного доводчика
Перед початком робіт постарайтеся ознайомитися з принципом роботи механізму дверного доводчика, щоб виконати всі роботи вірно.

В основі будь-якого дверного доводчика лежить пружина, що розтискається і стискається при відкриванні або закриванні полотна дверей. В процесі закривання дверної конструкції в дію вступає спеціальний амортизатор, що уповільнює рух полотна. Таким чином, двері не буде плескати про дверну коробку, а плавно до неї притулиться. Практично всі моделі доводчиків використовують як поршень амортизатора, який видавлює масло з однієї камери в іншу. Саме воно уповільнює рух полотна. Щоб зробити доводчик дверей своїми руками, важливо спершу представити внутрішньо влаштування такої конструкції. Це допоможе зрозуміти, чи зможете ви самостійно виготовити виріб такого типу.


Коли двері відкриваються, всередині доводчика відбувається наступне: в роботу вступає перепускний клапан, який забезпечує зворотний хід олії. Таким чином, для відкривання дверей людині доводиться долати тільки зусилля пружини, а не весь вагу конструкції.

Якщо ви все-таки вирішили обладнати подібну систему самостійно, то амортизатор масляний можна замінити стандартним насосом - перші доводчики створювалися саме за таким принципом. Але підігнати роботу пристрою такого типу під конкретні вимоги буде дуже важко.

Крім усього цього важливо враховувати ще і той факт, що кожен механізм повинен мати спеціальну систему рейка-шестерня, через яку на пружину надходить навантаження. Таку систему можна по праву визнати найбільш ефективною основою дверного доводчика. За допомогою даного комплексу управління полотном буде здійснюватися легко і просто як при відкриванні, так і при закриванні.

Регулювання доводчика двері своїми руками в даному випадку проводиться за максимально стислі терміни.

Існують і інші моделі, в яких продумано наявність кулачкового механізму, однак виготовити їх самостійно просто нереально.

Альтернативні варіанти

Альтернативні варіанти
Звичайно, є й альтернативні варіанти дверних доводчиків, але ми рекомендуємо користуватися тільки перевіреними засобами. Вони і виглядають красиво і виконують свою функцію на всі сто відсотків.

Припустимо, ви вирішили поліпшити стару двері в під'їзді або встановити нову конструкцію. В даному випадку купувати самому заводський доводчик не має сенсу, а сусіди навряд чи погодяться на таке придбання в складчину. Важливо розуміти, що нову деталь можуть у найкоротші терміни демонтувати і перепродати. Тому тут виникає необхідність створення будь-якої робочої конструкції, нехай і не самого красивого вигляду.

Якщо виконати ремонт доводчика двері своїми руками реально, то виготовити аналог заводського приладу власноруч не вдасться. На щастя, існує кілька альтернативних методів:

Установка пружини. Винахід примітивно, але працює на «Ура!». Один кінець пружини кріплять до стіни, другий - до дверного полотна. Важливо, щоб пружина не була занадто жорсткою, тому що для відкривання дверей доведеться докладати занадто багато зусиль. При закритті така конструкція буде буквально штовхати людей виходять в спину;
Система противаг. В полотно дверей монтується довгий трос, а в стелю біля дверей - роликовий механізм. Трос необхідно протягнути через ролики. Вантаж невеликої ваги кріплять до кінця троса. Вага повинен бути таким, щоб надійно притягувати до дверної коробки полотно. При цьому двері повинні відкриватися без особливих зусиль і їй вільно могли користуватися діти і люди похилого віку;
Замінити пружину з пункту 1 на частину старої автомобільної камери або гуми. Такий спосіб виготовлення доводчика вважається найменш естетичним і надійним.
Так чи інакше, фахівці рекомендують не займатися в даному випадку творчістю, а придбати надійний і якісний заводський доводчик, який буде служити довгі роки і не потребуватиме ремонту найближчим часом.

Подъемные ворота своими руками

Монтаж сайдинга своими руками

Кованые ворота своими руками