Будівництво та комплектування даху

Будівництво та комплектування даху при тому розмаїтті, який сьогодні пропонує ринок, вимагає участі фахівців. Визначальним фактором для вибору конструкції даху і верств "покрівельного пирога" є її верхній, фінішний шар - покрівля. Ціна якісної даху завжди складна величина, яка складається як сума вартості багатьох складових, а надалі включає вартість експлуатації та ремонту. Тому не завжди дешева покрівля вигідна, а найдорожче фінішне покриття - затратно. Все залежить від вимог забудовника і умов роботи покрівлі.

Конструкція даху
Похилі даху бувають односхилі, двосхилі, вальмовиє, полувальмовиє і більш складної форми. Ухил даху зазвичай приймається в межах 13-50 градусів. Вибір ухилу диктується не тільки архітектурним рішенням, а багатьма взаємопов'язаними факторами. В значній мірі його визначають атмосферні умови: наприклад, в Карпатах, де випадає багато снігу, розумніше зробити дах крутіше, ніж у Криму. Матеріал покрівлі також впливає на її ухил: загальне правило говорить, що чим важче покрівельний матеріал, тим крутіше може бути дах і навпаки. Тому дах з натуральної черепиці зазвичай роблять крутіше, ніж з шиферу або металочерепиці: і з урахуванням того, що зі збільшенням ухилу знижується навантаження на кроквяну систему, і враховуючи, що вітрові навантаження істотно зростають зі збільшенням кута нахилу, а важка черепиця їм добре протистоїть.

Ухил даху задають в градусах або у відсотках (відношення висоти коника до розміру прольоту ската, помножене на 100). Штучні і листові матеріали, залежно від своєї конструкції, обов'язково вимагають ухилу. Основні несучі елементи даху - крокви і мауерлат, додаткові - коньковий брус, стійки, підкоси, затягування. Кроквяну систему скатного даху зазвичай виконують з дерева, хоча можливе застосування в якості несучих елементів сталевих куточків, швелерів і т. П. Дерево має кілька переваг: легкість і міцність; зручність у роботі; сумісність в конструкції з елементами стіни і покрівлі. Крокви впираються в мауерлат, що укладається зазвичай по всій довжині зовнішніх стін в місцях обпирання крокв. Зі збільшенням прольоту стропильних нір і висоти даху зазвичай з'являється необхідність у додаткових елементах

Будівництво Котеджів Тендер

Будівництво Котеджів у Фінляндії

Будівництво фундаменту котеджу