Гаражні ворота своїми руками, рекомендуємо врахувати

Якщо ви маєте намір створити гаражні ворота своїми руками, рекомендуємо врахувати два важливих правила:


Кконструкцию потрібно робити так, щоб вона щільно закривалася;
Ворота повинні забезпечити нормальний мікроклімат, що дозволяє зберігати автомобіль без нанесення йому шкоди.

По виду конструкції, гаражні ворота поділяють на чотири види:

Секційні;
Підйомні;
Розпашні;
Відкатні.
Розпашні ворота вважаються найбільш простими у виготовленні. Головне завдання - визначитися з типом воріт ще до початку будівництва гаража. Пам'ятайте, що від цього залежить надійність всього гаражного приміщення. Потрібно також передбачити методи захисту від злому і заклиниваний.

Розпашні ворота для гаража

Якщо дивитися на конструкцію з точки зору технології, то стає ясно, що створити такі ворота своїми руками зовсім не складно. Основними перевагами такого вибору називають швидкість і економію. Варто зазначити, що процес створення воріт не є трудомістким, не потрібно купувати дорогі матеріали і комплектуючі. Серед головних складових потрібно виділити різноманітні профілі, металеві листи та сталеві куточки. Весь процес роботи по створенню гаражних воріт можна розбити на кілька кроків.

Створення рами для гаражних воріт

Перший крок передбачає виготовлення несучої рами. Така конструкція складається з внутрішньої і зовнішньої частини. Щоб створити каркас потрібно обзавестися такими інструментами і матеріалами:

Болгарка;
Рівень будівельний завдовжки 2 м;
Зварювальний апарат;
Рулетка;
Довга металева лінійка;
Профіль сталевий, труба або куточок.
Спершу потрібно виміряти ширину і висоту отвору входу в приміщення. Головне забезпечити точність проведених вимірювань, тому що від цього залежить успіх установки воріт. Після цього відміряйте і наріжте сталеві куточки. Далі розкладіть їх на рівну поверхню, виставте горизонтальність за допомогою рівня, вирівняйте всі кути. Розмістивши всі належним чином можна приступати до зварювання рами. Впевнитися у правильності складання конструкції можна, вимірявши діагоналі - якщо вони рівні, значить все добре.

Кожен кут рекомендується відшліфувати і обробити спеціальним антикорозійним речовиною. Для міцності всієї конструкції часто виготовляють 2 рами, які зварюються між собою.

Каркас для гаражних воріт

До складу металевого каркаса гаражних воріт входять 2 розорюються стулки. Для створення таких стулок застосовується профтруба або куточок. Потім вставити в раму напрямні і вирівняйте їх по горизонтальній і вертикальній осях. Важливо передбачити наявність зазору між стулками (1-2 мм). Це дозволить стулок ходити більш легко. Коли всі перераховані вище кроки будуть успішно виконані, потрібно перевірити прямі кути і приступити до зварювання - в кінцевому результаті у вас вийде решетування для майбутніх воріт.

Обшивка каркаса гаражних воріт

Виготовивши решетування, можна переходить до зварювання і зміцненню воріт. Для цього вам знадобиться металевий лист товщиною два-три міліметри, з нього потрібно викроїти стулки конкретних розмірів, при цьому праве полотно повинно бути більш широким, ніж ліве (приблизно на 30 міліметрів) з-за того, що права стулка буде накладатися на ліву. Для закріплення листів на каркасі вам знадобиться зварювальний апарат.

Петлі для гаражних воріт

Щоб ворота працювали надійно протягом багатьох років потрібно встановити спеціальні силові петлі. Варити їх слід таким чином, щоб верхівка виходила привареній до зовнішньої стулки, а нижня частина була закріплена на рамі гаража. Важливо, щоб зварювальне кріплення було максимально надійним. Посилити його можна за допомогою смужки металу товщиною до 1 сантиметра, приваривши її до стулок воріт і верхівці петель. Вкладки з простої арматури допоможуть зміцнити виріб всередині.

Після установки петлею, монтується засув. Найчастіше його створюють з вертикальних штирів. Виготовляється така конструкція дуже просто, проте функції вона виконує досить важливі. Для фіксації засува в підлозі і стелі необхідно зробити неглибокі отвори діаметром до трьох сантиметрів.

Несколько слов о керамической черепице

Будівництво будинків котеджів Україна

Асфальтобетон - технології виготовлення і переваги

Фундамент будинку своїми руками. Работа на круизных судах