Камиш - найжорсткіша з солом


Здавна для пристрою покрівель в різних країнах використовувалися очерет, верес, очерет, пальмове листя. На території нашої країни перевага віддавалася очерету (Phragmites australis). Камиш - найжорсткіша з солом, він не вбирає воду, є природним теплоізолятором завдяки своїй трубчастої структурі.

Головний ворог Камишевим покрівлі - вогонь, проте просочений вогнетривкою сумішшю (антіпреном) очерет не боїться пожежі. Шар покрівлі (мінімальна товщина 30 см) в сухому вигляді важить близько 40 кг / м 2, застосування утеплювача в конструкції даху не обов'язково.


Укладання очерету. При монтажі Камишевим покрівлі не потрібна складних пристроїв або інструментів, проте виконати роботу зуміє тільки спеціально навчений покрівельник.

Матеріал повинен бути підготовлений належним чином, правильно підібраний і висушений. Камиш бажано використовувати для дахів з мінімальним кутом в 45 градусів, що необхідно для швидкого стоку дощової води. При меншому ухилі даху укладання ускладнюється.

Конструкція даху виконується зазвичай, суцільний настил під покриття не потрібно, бажано, однак, змонтувати шар пароізоляції. Покрівля складається з певним чином підготовлених пучків. Вони розміщуються внахлест і кріпляться до обрешітки за допомогою дроту з нержавіючої сталі. Одним з визначальних чинників довговічності очеретяної покрівлі є правильне виконання конструкції краю на отвесе, який служить підставою всій покрівлі.

Очеретяна покрівля дає дизайнеру незвичайні можливості: дозволяє варіювати товщину покриття, створювати плавні форми, обробляти найскладніші форми даху, викладати орнаменти і монограми. В Україні заготівля очерету (в основному для відправки в західну Європу) активно відбувається в південних регіонах. Вартість покрівлі з роботою досягає 40 EUR за м 2.

Саморіз зі свердлом

Типи алюмінієвих вікон

Навіщо потрібні шпалери

Види декоративних підлог