Какую подложку под ламинат выбрать

Сьогодні у таких підлогових покриттів як ламінат і паркетна дошка фактично немає конкурентів зовнішньою красою, зручності укладання, довговічності, легкості догляду і абсолютної безпеки для здоров'я людини. 


При цьому є один важливий момент - їх укладання, яка, як правило, проводиться на шар спеціальної підкладки, що виконує функції амортизатора і ефективного шумопоглинача.

Підкладка - це також додатковий шар теплоізоляції, крім того, згладжує дрібні вади поверхні основи і допомагає правильному і рівномірному розподілу навантаження на планки підлогового покриття, у зв'язку з чим виключається ймовірність швидкого зносу з-за деформації підлогового покриття.

Як і у випадку укладання ламінату, так і в разі паркетної дошки, можна використовувати ідентичні підкладки. Однак прийшовши в будівельний магазин, часом, можна розгубитися у пропонованому сьогодні широкому асортименті.

Перш ніж вибрати і купити підкладку, слід мати принаймні загальне уявлення про її типи та види, а також особливості кожного з них.

В цілому, весь асортимент підкладок під ламінат можна розділити на 3 основні різновиди:

1. Пінополіетилен, він же спінений поліетилен, або ізолон

Яку підкладку під ламінат вибрати?
Цей тип підкладки можна назвати самим традиційним. Він користується великим попитом завдяки своїй дешевизні, легкості, хорошим експлуатаційними характеристиками в якості звуко - волого - і теплоізоляційного матеріалу, а також легкості укладання та кріплення до основи.

Разом з тим, такі недоліки як низькі міцнісні властивості і здатність з часом м'яти і спресовуватися під навантаженням, зумовили розробку і поширення використання інших видів підкладки.

2. Натуральна спресована пробкова крихта, що випускається в листах, так і в рулонах

Яку підкладку під ламінат вибрати?
Основними достоїнствами коркової підкладки є її повна екологічність і природність, і, отже, безпека для здоров'я, а також прекрасні тепло - і шумоізоляційні властивості і м'які амортизуючі характеристики.

Гігієнічність пробки також обумовлена її інертністю до гниття і бактеріостатичними властивостями. Якісно спресована, пробкова крихта практично не утаптывается на відміну від ізолон і, отже, служить набагато довше.

Недоліки - порівняно висока ціна, а також необхідність додаткової гідроізоляції.

Крім чистої пробки сьогодні має місце також гумово-коркова і бітумно-коркова (наприклад, Parkolag) підкладка.

Перша відрізняється посиленими амортизуючими і шумопоглинаючими властивостями, друга - обумовлює можливість відмови від використання додаткового шару гідроізоляції.

Однак дані різновиди, швидше, відносяться до третього типу підкладок - композитним.

3. Підкладка з композитних матеріалів

Яку підкладку під ламінат вибрати?
Сьогодні перспективним представляється укласти ламінат на інноваційну підкладка Tuplex, що включає 2 шари поліетилену з проміжним шаром спіненого полістиролу.

Вона забезпечує тривалу чудову амортизацію, гідро - і шумоізоляцію і, при цьому, чудово проявляє себе при низьких температурах, не пропускаючи холод і відводячи зайвий конденсат за типом термомембран.

Ще однією перевагою підкладка Tuplex є те, що вона є кращим варіантом для укладання поверх системи теплої підлоги, виконуючи всі свої функції і, при цьому, не затримуючи тепло від теплоэлемента до підлогового покриття.

Такий тип підкладки доступний листової і рулонної формі. Однак поки що основним недоліком є дорожнеча - ціна композитної підкладки вище, ніж коркового покриття і, тому, вартість укладання ламінату на таку підкладку у великих за площею приміщеннях може бути значною.

Як утеплити балкон або лоджію

Выбираем место для альпинария

Джерела безперебійного живлення

Виробництво клеєного брусу

Как выполнить ремонт листов кровли