Свій бізнес: виробництво вати та виробів з неї

І ватяні палички, і диски виробляються з вибіленого бавовни, який надходить безпосередньо з бавовноочисному заводу. Спочатку хлопок висипається в механізм, що подає, а з нього - в розпушувач. В останньому бавовна розділяється із загальної маси на окремі волокна. Потім сировину відправляється в чесальну машину з величезними барабанами, яка вичісує бавовна і формує його в довгу стрічку певної ширини - так званий ваточний полотно. При виготовленні ватних дисків або подушечок кілька ваточних полотен накладаються шарами, а потім стискаються під пресом. Чим важче готова подушечка, тим більше шарів полотна використовувалося при її виробництві і тим якіснішим вважається виріб.

 Стислі шари ваточного полотна пропускають через машину для поздовжнього розрізання. За допомогою лез, схожих на ножі для різання піци, полотно розрізається на декілька вужчих смуг. Потім отримані смуги пропускаються через машину, яка завдає певної фактурний візерунок на поверхню бавовняного полотна. Робиться це не тільки для краси, а й для поліпшення споживчих властивостей. Вважається, що рельєфна поверхня краще утримує косметичні засоби і сприяє їх рівномірному нанесенню на шкіру. Цей етап не є обов'язковим, і багато виробників його пропускають. У цьому випадку відразу ж після нарізування полотна отримані стрічки відправляються на вирубні машини, яка вирізає з них подушечки круглої або іншої форми.

Вы можете приобрести качественные ватные диски, которые произведены из высококачесвенного хлопка компанией Сиела. Цены Вас приятно удивят.


Нарешті, за допомогою спеціального обладнання косметичні ватяні диски фасуються в поліетиленові пакети. Індикатор показує потрібну кількість виробів на кожну упаковку.

Звичайно, вручну перебрати величезну кількість готових паличок і виявити шлюб неможливо. Тому ця задача покладається на автоматичні датчики. При використанні дешевого або несправного обладнання кількість бракованих виробів в упаковці може бути досить великим, що негативно впливає на якість продукції і на репутацію виробника.

Упаковуються палички також за допомогою машин. Зразки готової продукції відправляються в лабораторію, де перевіряється якість і стерильність виробів, а також ефективність нанесеного антибактеріального розчину.


Бавовна імпортується в нашу країну з-за кордону, тому вартість цього натуральної сировини виявляється порівняно високою. Так, наприклад, в 2000-2009 роках вартість бавовняного волокна становила близько 60 американських центів за фунт бавовни. Однак в 2011-2012 роках ця цифра зросла до $ 2,5. Таке різке подорожчання пов'язане, в першу чергу, з несприятливими природними факторами в найбільших регіонах виробників цієї культури (тропічні зливи в американських штатах так званого Бавовняного пояса, мусонні дощі в Пакистані, збільшення вартості палива для сільськогосподарських машин). Все це веде до зменшення посівних площ під бавовну на 4% у всьому світі, а обсягів виробництва - на 5% в порівнянні зі звичайними роками. Тому багато російських виробники шукають альтернативи звичному матеріалу, все частіше віддаючи перевагу льону, який вирощується в багатьох регіонах нашої країни. Льон не тільки дешевше коштує, але і володіє більшою гігроскопічністю (краще вбирає вологу). Однак головна складність при виробництві вати з льону полягає в тому, що натуральний льон спочатку має непривабливий бруднуватий відтінок, тому його необхідно спочатку відбілити. При цьому найбільш поширений промисловий відбілювач - хлор зводить нанівець природні дезінфікуючі властивості льону, через які цю сировину так цінується.

Існує спеціальна технологія відбілювання льону сумішшю з використанням перекису водню, розроблена вітчизняними інженерами. Як стверджують її творці, вата з льону краще, ніж бавовняна, і за собівартістю, і за своїми якостями і властивостями. Вчені ведуть розробки по нанесенню бактерицидних покриттів на основі срібла на вироби, виготовлені із застосуванням лляної вати. Один такий завод, який займається виробництвом незвичайної вати, вже є в нашій країні. Всього ж для забезпечення 70-75% потреб Росії в ваті необхідно, за підрахунками фахівців, побудувати близько сорока подібних підприємств.

Технології обробки різних поверхонь

Будівництво швидкомонтованих Котеджів

Будівництво Котеджів Бізнес