Зміцнення фундаменту з одного боку.Буває так, що будинок дає усадку тільки з одного боку. Для того, що б підсилити фундамент з крениться боку, його треба розділити на кілька ділянок приблизно по 2 метри. Далі починаємо роботи по зміцненню фундаменту:

копається траншея для першого елемента. Траншея повинна бути глибше старого фундаменту, ширина як правило повинна перевищувати або бути рівною ширині старої стрічки;
в старому фундаменті буряться отвори для арматури (шпури), за допомогою якої буде пов'язано старе основу і зміцнюючий елемент, і штраби (виїмка в бетоні) для збільшення площі зчеплення;
потім, треба зв'язати каркас з арматури, прути які входять до старе основу цементують;
встановлюється опалубка і заливається бетоном перший кріплення.


Коли бетон набере не менше 70 відсотків міцності, можна приступати до виготовлення наступних елементів кріплення. Робота ведеться за аналогічною схемою. Потім їх все з'єднують разом, шляхом випуску арматури з кожного елемента зміцнення.

Якщо ж фундамент будинку не проявляє ознак не рівномірному усадки, або на ньому з'явилися тріщини, але вони не збільшуються, тоді не варто без необхідності зміцнювати підстава (просто зацементують тріщини) - неграмотний підхід може погіршити ситуацію.

Посилення фундаменту - робота не складна, яку цілком можна зробити своїми руками (звичайно, якщо будинок не дуже великий). В одній з наступних статей буде написано, про те, як зміцнити фундамент дерев'яного будинку, так, що підписуйтесь на оновлення блогу.

Як зробити фундамент з плит

Будівництво заміського котеджу

Як заливати фундамент взимку

Будівництво фундаменту котеджу

Котел конденсаційного типу