Виробництво клеєного брусу

Клеєний брус має високу міцність. З роками матеріал не змінює своєї геометрії, навіть якщо в приміщенні змінюється вологість, а також володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями. Застосовувані сучасні технології склеювання і подальшої обробки брусків, дозволяють отримати високоякісний будівельний матеріал, застосовувати який можна в будівництві будь-яких дерев'яних конструкцій додому, лазень і споруд. Брус часто використовується в системі крокв, балок та інших елементів.У порівнянні з цільною деревиною клеєний брус - легкий і практичний матеріал. Стіни виходять естетичними і дуже міцними. Завдяки особливій технології виробництва клеєного бруса споруда не дає усадки, бруси не розтріскуються, а завдяки невеликій масі всієї будови - не потрібно облаштовувати значний фундамент, що значно здешевлює будівельний проект. Сучасні технології дозволяють отримувати брус з дуже гладкою і рівною поверхнею. Такий матеріал пропонує кращі якості.

Приобрести качественные краски и эмали Вы можете на сайте https://stt-stroy.com.ua/kraski-i-emali/, огромный ассортимент товара и приемлемая стоимость Вас приятно удивят.


Основи технологічного процесуОсновною сировиною для клеєного бруса служать хвойні породи дерева. Їх поверхню просякнута смолою, що забезпечує тривале збереження сировини. Найчастіше використовують ялину і сосну. Особливим попитом користуються цінні породи хвойних лісів, де деревина загартована суворими морозами. Часто у виробництві бруса використовується модрина або кедр.Технологічний процес складається з наступних операцій:

1. Переробка колод на дошки. Вироби отримують певного розміру.


2. Важливим етапом є сушка деревини. Це ключовий параметр, який визначає якість продукції. Просушити окремі дошки набагато простіше, ніж цільні колоди. Використовується природна і камерна сушка. Другий спосіб дозволяє отримати більш якісну деревину.


3. Висушена матеріал проходить відбраковування, пошкоджені вироби з партії видаляють.


4. Дошки покривають антипіренами, антисептичними складами, торці покривають воском.


5. Виконується стругання й рейсмусові обробка. По ширині дошки розкроюють на багатопильних верстатах. Остаточні дефекти виявляються на торцювальних машинах. Оброблені дошки (їх називають ламелями) служать вихідною сировиною для виробництва клеєного бруса.


Етап склеювання ламелейВиробництво клеєного брусаОдін елемент бруса містить 2-5 ламелей в залежності від того, якої товщини буде отримано брусок. Максимальний розмір товщини досягає 250 мм. У виробництві клеєний брус отримують шляхом склеювання дощок між собою спеціальними синтетичними клеями. Це сучасні водостійкі і високоміцні матеріали, які здатні не нашкодити деревині, і не порушують здатність дерева "дихати".Склеювання елементів виконується за спеціальною технологією під гідравлічними пресами. Клеєним ламелей на спеціальному обладнанні надається профіль. Остання операція у виробництві клеєного бруса - це нарізка венцових чашок (використовуються чашкорезних верстати) і свердління отворів під нагелі.Дуже важливим моментом склеювання ламелей є розташування елементів таким чином, щоб деревні волокна мали різне спрямування. Це забезпечить міцність і надійність склеюваного стику. Процес виготовлення бруса регламентований нормами і правилами міжнародних стандартів.

​Будівництво лазні з клеєного бруса

Виробництво натяжних конструкцій

​Будинки з деревяного бруса