Піч для лазніНезважаючи на те, що в останні роки в роздрібному продажі з'явилися печі (кам'янки) для лазні різних конструкцій, багато власників власних ділянок або дач з різних причин воліють зробити піч для лазні своїми руками.

І правильно роблять, адже, незважаючи на деяку різноманітність конструкцій, кам'янки заводського виготовлення, наявні в продажі, є, в основному, товарами іноземного виробництва і не завжди відповідають необхідним вимогам російської лазні, так як вони зроблені для стандартних бань, та й вартість таких печей в комплекті з димарями і баками для води зовсім божеська (сподіваюся, поки).

Вы можете приобрести оригинальный шкаф купе на заказ харьков, цена Вас приятно удивит.


Непоганим варіантом для побудованої на своїй ділянці лазні є виготовлення кам'янки своїми руками, а установка бака з нержавіючої сталі може бути заводського виготовлення або від старої пральної машини - залежить від можливостей і фантазії кожного любителя банних процедур.

Ці пропозиції можна розглядати як варіант з безлічі інших можливих. Піч для лазні, зроблена своїми руками і добре зарекомендувала себе в період багаторічної експлуатації, зображена на малюнку 1 (для перегляду малюнка натисніть на шаблон).

Основний корпус кам'янки зварюється з листів металу товщиною 3-3,5мм. Чим більше товщина металу, тим важче піч, тому потрібно підходити до цього питання тверезо. Іноді вважають, що дуже товстий метал довше не прогорить і не проржавіє. Це не зовсім так, більше того - зовсім не так, основну роль в тривалості терміну експлуатації кам'янки відіграє якість і лише потім товщина металу.

Зовнішній кожух, приварений в декількох точках до основного корпусу, але, краще, вільно закріплений на ньому, може бути вирізаний з металу товщиною 1,5-2 (мм). Цей корпус значно, відсотків на 25-30 - залежить від площі другого кожуха і розмірів печі, збільшує тепловіддачу печі та швидкість нагріву приміщення. А при правильно встановленій каменке щодо рівня підлоги зовнішній кожух забезпечує хороший прогрів повітря під дерев'яним настилом.

Деякі особливості цієї кам'янки і всіх печей для лазні (у тому числі добре відомих в нашій країні буржуйок):

- Найбільш оптимальний внутрішній діаметр витяжної труби кам'янки - 100мм. При меншому діаметрі труби піч лазні буде диміти під час розпалювання, а також при використанні сирих дров.


При більшому діаметрі витяжної труби різко зменшується ККД кам'янки, що потребують більшої витрати дров і часу нагріву за рахунок значного збільшення обсягу виходить із приміщення повітря і підсосу холодного повітря зовні - це особливо помітно в зимовий період часу. Крім того, баки для води заводського виготовлення з нержавіючої сталі теж мають такий діаметр - перевірений, оптимальний стандарт;

- Чим більше площа зіткнення вогню і металу, тим більше ККД печі лазні і, отже, від цього безпосередньо залежить економічність і ефективність кам'янки. Це означає, що, за наявної можливості створення профільного листа металу, піч лазні подібної конструкції можна довести до досконалості і отримання максимального ККД;

- При використанні навісних баків для нагрівання води зі звичайного металу, їх фарбування, бажано виконувати фарбами з додаванням алюмінієвої пудри (сріблянки), яка охороняє метал від іржавіння, а також збільшує температуру опору займання фарби.

Тінь на веранді

Підлога в лазні

Льох термос

Камянка для лазні