​Обробка деревини: склеювання і збірка

При проведенні робіт з деревиною використовують такі види з'єднань, як: з'єднання на основі клею, столярні в'язки і стикування з допомогою кріпильних елементів.

При використанні клейових з'єднань використовують шар клею наноситься між поверхнями. Використовують будь-який, придатний для роботи з деревиною клей, який наносять на поверхні, що склеюються (приблизна товщина шару 0,1 мм.) При роботах зі склеювання враховують, що рідкий клей застосовують для твердих порід дерева, а клей більш густої консистенції - для м'яких порід дерева .

Склеюючи поверхні дерев'яних матеріалів, враховують, що її вологість не повинна перевищувати 10-15%. Клей наносять пензликом з жорсткою щетиною. Поверхні, які склеюють, намазують клеєм, дають висохнути приблизно 3 хвилини і стискають під пресом. Спресованим виріб тримають до 5 годин, потім залишають на три доби для висихання.

Изоляторы в Алматы купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

При роботах зі склеювання дерев'яних поверхонь слід враховувати, що клей потрібно наносити на очищену поверхню, стискати треба досить міцно і клей наносити рівномірним шаром.

Плануючи столярні роботи необхідно заготовити шурупи і свердла по дереву. Шурупи бувають різних розмірів, але тільки з двома формами головки - хрестоподібної і шліцьовій. Відповідно підбирають форму викрутки. Для кріплення шурупом двох деталей їх складав разом і просвердлюють отвори. Свердло беруть з трохи меншим діаметром ніж шуруп, потім другим свердлом, з таким же діаметром, що і шуруп просвердлюють отвір тільки в одній деталі. І нарешті, для того щоб втопити капелюшок шурупа свердлом трохи більшим за капелюшок роблять невеликий отвір. Після цього деталі з'єднують за допомогою шурупа.

Також в кріпленні дерев'яних заготовок використовують цвяхи. Ця робота має свої відмінності. При використанні твердої деревини необхідно зробити отвір свердлом меншим цвяха. Також надходять, коли прибивають тонку дощечку або забивають цвях довжиною 200 мм.

Іноді використовують таку техніку: якщо необхідно забити цвях в виріб невеликої товщини, то його трохи притупляють. Також цвях невеликих розмірів легше заходить в дошку після змочування. При згинанні цвяха його потрібно вийняти і замінити. Для витягування невеликих цвяхів використовують плоскогубці, а для великих цвяхів - обценьки.

Якщо необхідно використовувати маленькі тонкі цвяхи, то рекомендується місце, куди буде забиватися гвоздик, проколоти шилом або притримувати плоскогубцями.

Роботи із забивання цвяхів робляться на міцній основі. Інакше заготовка, або виріб будуть згинатися, пружинити, що призведе до згинання цвяхів.

При роботі з тонкими дерев'яними матеріалами слід враховувати, що гострий цвях може розколоти її. Щоб уникнути цього його вістря необхідно спеціально затупити або відкусити плоскогубцями. Якщо необхідно вбити пару цвяхів в вузьку планку, то щоб уникнути розколу їх вбивають в шаховому порядку.

Забиваючи маленькі цвяхи їх притримують плоскогубцями, щоб уникнути травм руки.

​Укладка керамической плитки

​Способи укладання засорів каналізації

​Укладка нового плиточного пола

​Деревянные лестницы для дома

​Обшивка будинку сайдингом самостійно