Навіщо потрібні шпалери

Коли необхідно оновити стіни, у багатьох наших співвітчизників навіть не виникає питання, як це зробити - звичайно, за допомогою шпалер! Але шпалери - це тільки один з нескінченних способів декорування вертикальної поверхні. Насправді, в наших краях він найбільш поширений і майже завжди найдешевший, найпростіший і швидкий. Але це ще не означає, що потрібно купувати саме шпалери. Адже існує маса інших оздоблювальних матеріалів для стін і перегородок: фарби, штукатурка, тканини, дерево, камінь, нарешті, скло і дзеркала.

Качественный фильтр для воды купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

У шпалер багато незаперечних переваг і недоліків. Мінімальні витрати часу і коштів, а також можливість виконати ремонт своїми руками стали причиною неймовірної популярності шпалер; за винятком рідкісних випадків в нашій країні шпалери використовуються в кожній квартирі протягом цілих десятиліть.

Чудесне перетворення і казкова дешевизна

Шпалери були і залишаються зручними для квартир середньої якості, де стіни зазвичай нерівні і далеко не завжди плоскі. Шпалери почасти приховують дефекти будівельників. Коли в квартирі неможливо знайти жодної рівної стіни, а людина затиснутий в бідному за своїми масштабами просторі, ці жахливі рельєфи стін просто кидаються в очі. Тому і доводиться навколишній безлад приховувати під рулонами паперу. Оштукатурювання стін і їх вирівнювання - це дорога і довга епопея. Будівельна техніка, точно виконує роботи, в нашу країну прийшла тільки недавно. Тому шпалери, як засіб обробки стін, і далі продовжує правити балом.

Ще одна перевага шпалер ховається в розмаїтті стилів, малюнків і орнаментів. Крім того, масовий попит дозволяє виробникам шпалер створювати широкий асортимент цієї продукції. Досить відвідати невеликий магазин шпалер, щоб переконатися, що в ньому представлені практично всі стилі мистецтва, які людство створило зі створення світу до наших днів. Нічого не потрібно придумувати, малювати або проектувати: все вже приготовлено.

Крім того, за допомогою шпалер можна імітувати широкий спектр оздоблювальних матеріалів, перерахованих в першому абзаці (за винятком, мабуть, скла і дзеркала). Адже сама ідея шпалер народилася від бажання створити ефект обробки тканиною. Папір - це своєрідний замінник тканини. А сьогодні шпалери можуть імітувати все, що завгодно: мармур і венеціанську штукатурку, золото і заіржавілі залізо, шагреневу шкіру і вогні великого міста.

недоліки шпалер

Перейдемо до недоліків шпалер. По-перше, вони не міцні, стираються, вигоряють на сонці. Паперові шпалери практично не буде митися. Діти на таких шпалерах люблять малювати твори мистецтва, а домашні тварини дряпати кігтями. Основний недолік шпалер в тому, що вони є сурогатом. Так, сучасні приклади - це дійсно хороша імітація, але все ж вони - це тільки пофарбований образ імітованого матеріалу - тканини, каменю або штукатурки.

Їли ви ще не вирішили, який оздоблювальний матеріал використовувати, радимо не поспішати в магазин шпалер, а обдумати інші матеріали декоруванні стін. Навіть, якщо пізніше повернетеся до шпалер, ви не втратите часу дарма: ви значно розширите свій кругозір, дізнаєтесь про нові можливості обробки і, можливо, захочете за допомогою шпалер зімітувати саме цей матеріал. Наприклад, чому б не пошукати чогось екстравагантного? Скажімо, розпис по сирій штукатурці або панно з відшліфованих морською водою камінчиків і черепашок. Тільки уявіть, скільки потрібно камінчиків і черепашок, щоб провести обробку стін кімнати! А, між тим, те ж саме ви можете зробити, використовуючи шпалери. І займе це у вас всього кілька годин.

Средства от вредителей

Силіконові лубриканти

​Новини в світі шпалер