Камянка для лазні

Корпус коробки кам'янки робиться з тонкого металу і встановлюється на кришку печі лазні вільно, без додаткового кріплення, висота - за потребою. При цьому, висота розташування кам'янки щодо статі для створення високої температури в парній лазні ролі не грає - основний вплив на комфортні умови робить кількість прогрітих каменів.

Профессиональное проектирование зданий Вы можете заказать на сайте: http://protsenko.com.ua/, цены на услуги Вас приятно удивят.


Камінь, бажано використовувати дрібний і округлий. Округлий камінь не може бути покладений щільно, що дозволяє гарячому повітрю вільно рухатися між камінням і активно їх нагрівати. Дуже хороший ефект, у тому числі екологічний, дає використання дрібних керамічних роликів-ізоляторів.

Чавунний колосник кам'янки повинен розташовуватися в першій половині (ближче до дверке) печі. Задня половина дна топки печі лазні повинна бути заварена або закрита смугою металу, що забезпечує нормальне горіння дров спереду і розподіл вогню по міру прогорання вугілля у напрямку від дверки кам'янки.

Відбійна пластина, розташована під виходом димоходу, змінює напрямок руху полум'я, збільшуючи площу нагріву, тепловіддачу і економічність грубки. Лягає вона на приварені на внутрішніх сторонах стінок куточках або товстих пластинах, довжина яких визначається можливістю заміни пластини без розбирання печі.

Під час складання кам'янки потрібно зробити так, щоб, при необхідності, пластину можна було вийняти з печі. У разі прочищення труби пластина зміщується вперед і нагар падає в основну порожнину печі лазні.

Дверка кам'янки може бути з клямкою, але якщо дверку встановити під невеликим кутом (як показано на малюнку 5), то вона буде закриватися за рахунок власної ваги, що збільшує безпеку печі лазні.

На малюнку 4 (вид спереду) показано виготовлення передньої стінки кам'янки. Низ печі робиться суцільний, без вирізу, для ізолювання приміщень парної лазні та роздягальні, з якої, як правило, і відбувається топка печі.

Закривання труби печі лазні можна зробити різними способами - найбільш простий з них показаний на малюнку 6. Він виконаний за принципом дросельної заслінки карбюратора автомобіля. Привід може бути виготовлений зі звичайної товстого дроту, зігнутої в зручну для Вашого випадку форму.

Але можна зробити в'юшку звичайним способом прямокутної форми в окремому корпусі, до якого з двох сторін приварюються труби для вставки в основну трубу димоходу. При цьому, обов'язково потрібно передбачити можливість неповного закривання в'юшки, що запобіжить випадковому "угораніе" в приміщенні лазні.

Бак печі лазні для нагріву води, що встановлюється на трубу може бути виготовлений у вигляді окремого корпусу, одягається на трубу, або як єдине ціле з витяжною трубою. До відводу, вваренними або впаяти в бак, кріпиться подовжувач з металопластикової труби і, в потрібному місці, встановлюється кран зливу. Застосування трубки з металопластику дозволяє вивести трубу зливу гарячої води на будь-яку відстань від бака і по будь-якому маршруту без застосування зварювальних робіт.

Тінь на веранді

Підлога в лазні

План освітлення

Піч для лазні

Камянка для лазні