Чи під силу домохазяїну відремонтувати електропроводку?

Чи під силу домохазяїну самостійно відремонтувати або замінити електропроводку? Якими знаннями необхідно володіти, які фактори необхідно враховувати, на що звернути особливу увагу?

Що думають з цього приводу професіонали? Я взяв інтерв'ю у фахівця в цій галузі, мого колеги - Михайла Чистякова.

Олег Коновалов: Михайло, здрастуйте! Спочатку розкажіть трохи про себе, як давно Ви займаєтеся електромонтажними роботами, як прийшла ідея створити сайт?

Михайло Чистяков: Доброго дня, Олег! Я працюю в сфері електроенергетики з 1993 року, прийшов в цю галузь відразу після демобілізації, після того, як відслужив свої покладені 2 роки в армії.

Потихеньку набирався досвіду, навчався у своїх старших, біль

ш досвідчених колег, завжди намагався першим проявляти ініціативу в з'ясуванні якогось технічного питання, якщо що було незрозуміло, ніколи не соромився і зараз не соромлюся питати, якщо мені щось незрозуміло, тому що впевнений що людина за все знати не може, тому вчитися доводиться практично постійно.

Сегодня практически всех волнует долгосрочная Аренда квартира Киев без посредников и по выгодной цене. Множество предложений по аренде жилья в столице можно найти в интернете и в газетах объявлений.


Ось так, помаленьку, набирався досвіду, до того ж на підприємстві де я працював, є свій навчальний комбінат, де ми, енергетики, щороку проходимо навчання, підвищення своєї кваліфікації.


Я брав безпосередню участь в будівництві і модернізації високовольтних підстанцій 110 / 10кВ, виконував разом з колегами монтаж і налагодження релейного захисту та автоматики, але це окрема тема і до теми електрики для будинку відношення не має.

Всупереч поширеній думці, зарплата у рядових енергетиків зовсім невелика і тому, що б у мене в родині вистачало на хліб з маслом - доводилося підробляти в неробочий час по монтажу електропроводки.


Повинен вам сказати, що електрик і енергетик це абсолютно різні спеціальності і мені довелося, незважаючи на свій досвід в релейке і непогані теоретичні знання, дуже багато чому вчитися, переучуватися і вникати в багато тонкощі електромонтажу електропроводки в будинку, на підприємстві і т.д.

Поступово я набирався практичного досвіду і в електромонтажі, почали з'являтися постійні клієнти, почало працювати «сарафанне радіо» - люди рекомендували мене, як доброго і грамотного фахівця своїм друзям і знайомим, так як я ніколи не гнався за довгим рублем, завжди намагався виконувати роботу якісно і завжди йшов назустріч клієнту, якщо у нього, наприклад, виникали якісь додаткові вимоги, давав безкоштовні консультації і клієнтів своїх ніколи не кидав, допомагав в подальшому радою.

Тісно спілкуючись в колі електриків та енергетиків я, маючи за плечима великий практичний досвід і теоретичні знання з електротехніки, дуже часто дивувався, спостерігаючи, як безграмотно виконуються електромонтажні роботи.

Мене досі дивує, що багато досвідчені електрики не вміють елементарно вибрати автоматичний вимикач або, припустимо, зібрати схему підключення пускача.

Багато хто не знає, що ПЗВ не захищає від короткого замикання, а ОПС - це не організоване злочинне співтовариство, а обмежувач перенапруги ...

Тому я вирішив спробувати поділитися своїм досвідом і знаннями з початківцями і недосвідченими електриками, щоб донести до них інформацію про те, як ТРЕБА робити і як робити НЕ МОЖНА.

Олег Коновалов: Як ви вважаєте, чи під силу домохазяїну самостійно ремонтувати (міняти) електропроводку у себе вдома, якщо він не електрик за професією?

Михайло Чистяков: Відповідь на це питання дуже простий. Електрик нічим не відрізняється від домашнього майстра. У нього теж дві руки, дві ноги і голова на плечах.

Так чому ж він не може ремонтувати будинки електропроводку? Звичайно, може!

Тільки тут є нюанси. Люди всі різні і рівень знань, досвіду та кваліфікація у всіх теж різні.

І мушу сказати, що в одному випадку домогосподар впорається з монтажем електропроводки «на ура», а в іншому випадку - здатний тільки лампочку поміняти.

Тому домогосподар - домохазяїну ворожнечу. Тут все залежить від того, є чи ні у господаря «соображаловка»))).

А якщо серйозно, то по наочним уроків електрика домашній майстер цілком в змозі сам зробити у себе в будинку ремонт електропроводки, звичайно при цьому йому завжди треба пам'ятати про небезпеку електричного струму і виконувати правила електробезпеки.

Олег Коновалов: Якщо під силу, то на які ключові моменти слід звернути увагу?

Михайло Чистяков: Завжди треба пам'ятати про небезпеку електричного струму і виконувати правила електробезпеки. Це найважливіше.

Ще б додав виконання правил улаштування електроустановок - в необхідному обсязі. Тобто виконувати роботу так чи інакше не тому, що знайомий дядько Вася-електрик так завжди і скрізь робить, а тому, що так вимагають правила.

Олег Коновалов: Які базові навички, на Вашу думку, необхідні для домашнього електрика?

Михайло Чистяков: Я не розумію, як електрик може бути «домашнім». Він або електрик, або не електрик, третього не дано.

Для кожного електрика обов'язкові навички роботи з ручним і електроінструментом. Якщо людина жодного разу не тримав в руках викрутку або кусачки і не знає, чим відрізняється угло-шліфувальна машина від перфоратора - то в електрики йому зарано, там без цих навичок нікуди.

Якщо говорити про теоретичні навички - то повинен мати елементарні знання електротехніки: уявлення про те, як працює електричний ланцюг, що складається з джерела живлення і навантаження, знати закону Ома і т.п.

Олег Коновалов: Як Ви думаєте, чи можливо вивчаючи матеріали з Internet (за умови, що вони якісні), стати грамотним домашнім електриком?

Михайло Чистяков: За умови, що людина не тільки вивчає, але і виконує роботу на практиці - так.

Олег Коновалов: В даний час послуги електрика пропонують 3 основних категорії - це універсальні фахівці ( «вміють» все; будівельник, сантехнік, електрик в «одному флаконі»), індивідуальні підприємці-електрики та електромонтажні фірми. Ваша думка, якої категорії віддати перевагу при виборі електрика для ремонту несправності?

Оздоблення і ремонт квартир-процес роботи

Будівництво Котеджів Будинків Проектування

Как самому осуществить ремонт глинобитного дома?

​ Как подобрать проект для строительства дома?

Асфальтобетон - технології виготовлення і переваги