Асфальтобетон - технології виготовлення і переваги

АсфальтірованіеАсфальтобетоном називається міцний будівельний матеріал, який використовується при облаштуванні доріг, майданчиків і тротуарів. Він набуває свої властивості в результаті ущільнення і охолодження на місці укладання спеціально підібраною асфальтобетонної суміші з мінеральних наповнювачів з нафтовими дорожніми бітумами.

Подібний тип дорожнього покриття почав застосовуватися з середини XIX століття в США і Європі. У наступному столітті він отримав повсюдне поширення. Історія асфальтування в Росії ведеться з 1873 року, коли був відкритий невеликий завод в Сизрані. У 1876 році асфальтобетонним покриттям почали облаштовувати ділянки московських вулиць.

Вы можете купить кролика цена которого Вас приятно удивит.

Перевагою асфальтобетону є швидке затвердіння, що дозволяє практично відразу після укладання і ущільнення використовувати його за прямим призначенням під високими навантаженнями. Асфальт має гладку поверхню, але не ковзає, забезпечуючи надійність контакту з підошвою або колесом. На ньому добре тримається дорожня розмітка. Його легко можна мити і чистити. Дорожнє покриття з асфальтобетону довговічне і ремонтується без особливих проблем.

Приготування асфальтобетонної суміші відбувається змішанням при високій температурі спеціально підібраних фракцій щебеню, гравію і піску з дорожніми бітумами різних марок. За величиною максимального розміру зерен розрізняють грубозернисті, дрібнозернисті і піщані суміші. Для поліпшення контакту органічних і неорганічних компонентів застосовуються розчини поверхнево-активних речовин. Збільшення стійкості до появи тріщин, зрушень та інших видів деформації досягається введення модифікуючих добавок.

Залежно від способу приготування і використовуваних бітумів асфальтобетонні суміші укладаються при різній температурі. Холодний асфальтобетон кладеться при 50 С і вище. Для гарячих сумішей потрібно щонайменше 1200 С. За наявності порожнеч усередині матеріалу асфальтобетони поділяються на щільні, пористі і високопористі.

Нормативна документація на асфальтобетонні суміші регламентує такі їх основні якості, як гранулометричний склад, частка бітуму в суміші, пористість, водонабуханіе, коефіцієнт водостійкості і злежуваність. Правильно приготовлений асфальтобетон характеризується рівномірністю розподілу компонентів в суміші, надійним зчепленням і відсутністю тріщин.

ГОСТ допускає вторинне використання асфальтобетону. Фрезерувальні машини знімають верхній шар ремонтованої дороги. Отримана крихта направляється на асфальтозмішувальних установок, де старе покриття після ретельного дроблення додається в свіжоприготовані суміші, приводячи до істотної економії ресурсів без погіршення якості отриманого покриття.

Сучасні технології дозволяють виробляти гарячу регенерацію асфальтобетону безпосередньо на дорозі, що призводить до замкнутого виробничого циклу і економії на транспорті.

В даний час не знайдено альтернатива застосуванню асфальту при будівництві автомобільних доріг, тому зусилля вчених і інженерів дорожнього будівництва направляються на поліпшення якості підготовки полотна і підбір матеріалів, здатних продовжити термін міжремонтної експлуатації дорожньої мережі. З'являються і нові марки поліпшеного дорожнього бітуму з ідеально підібраним набором властивостей. Ймовірно, асфальтобетон ще довго буде служити людині.

Строим теплый и недорогой дом из пенобетона

Аспіраційні пилоуловлювальні апарати

Мультизональне кондиціювання ПраймХолод