Як утеплити балкон або лоджію

Питання житлового простору завжди стояло гостро. Переважна більшість людей живуть в стандартних квартирах і знають ціну квадратним метрам. І є тільки один шанс, крім придбання більш просторого житла - збільшити свою житлоплощу за рахунок лоджії або балкона. Якщо площа лоджії складає близько 6 кв. метрів, можна зробити з неї додаткову невелику кімнату.

Мало встановити хороші склопакети, провести в ту ж лоджію опалення або тепловздуховий прилад. Холода все зведуть нанівець. Потрібно зробити повне утеплення додаткового приміщення. Як матеріали знадобляться:

Якісна жатка для збирання соняшнику купити по найвигіднішій вартості на сьогоднішній день.

Дерев'яний брус товщиною 5 см

Мінеральна вата

Листи пінопласту 1х1 метр завтовшки 5 см

Пенофол

ОСП

гіпсокартон

Шурупи 10 см і 5 см

Пробки в стіну

ДСП

З інструментів потрібні:

Купіть акумуляторний шуруповерт (викрутка не підійде, багато шурупів і максимум зусиль)

Потужна дриль або перфоратор (в залежності від стін) з набором побідитових свердел

Ножиці, ножі

скобозабивні пістолет

Починати краще з зовнішнього боку лоджії. Вона є найхолоднішою і утеплювати її потрібно особливо ретельно. Він склопакетів до статі прикріпіть вертикально на стіну дерев'яні бруси на відстані один від одного в 1 метр за допомогою дрилі, шурупів в 10 см і стінних пробок. Ні в якому разі не перевищуйте відстань, нехай воно краще буде на 2-3 мм менше. Глибина отворів в стіні повинна бути не менше 5 см. Кожен брус кріпите за рівнем, завалити один - будуть проблеми з підгонкою утеплювального матеріалу.

Після того, як бруси закріплені, виріже з мінеральної вати шматки потрібного розміру і прокладете до поверхні між брусами. Притисніть вату до стіни листами пінопласту. Пінопласт повинен входити між брусами туго і щільно, але без жорстких зусиль - дуже крихкий матеріал. Весь простір повинен бути покрито пінопластом, маленькі щілини потрібно закласти вирізаними шматками.

На наступному етапі використовується пенофол. Для тих, хто не знає - це такий утеплювач, на одній стороні якого знаходиться фольга. За допомогою скобозабівочного пістолета він кріпиться до дерев'яних напрямних скобами, по всій площі, фольгою всередину приміщення. Принцип термоса.

Далі кріпимо плити ОСП. Пам'ятайте, що заздалегідь повинні бути розмічені місця, де знаходяться бруси, щоб при кріпленні ОСП шурупи входили в них, а не в пінопласт.

Поверх листів ОСП закріплюються листи гіпсокартону. Стики, шви і місця кріплення шпаклюються, далі вже оздоблювальні роботи, повний політ фантазії.

Пол і стеля

З стелею все просто - ті ж самі роботи, як і зі стінами. З підлогою процедура повторюється до пенофола, а потім замість ОСП і гіпсокартону в два шари кладеться ДСП. Можна замінити на дерево, вагонку і т.д, головне, щоб підлога тримав вагу. Ну а потім фарбування, лінолеум, килимове покриття - що завгодно.

Кілька корисних порад

Утеплення балкона або лоджії - це не панацея. Холод може йти від стекол, особливо при великій площі склопакета. Так що нагрівальні прилади можуть знадобитися. І, найкраще, покрити скла дзеркальної плівкою. Це дасть додатковий захисний ефект в спеку.

Можна заощадити на матеріалі, якщо стіни лоджії виходять нема на вулицю, а є також стінами сусіднього приміщення. Тоді мінеральну вату можна виключити, досить решти матеріалів. Теж саме можна зробити з підлогою та стелею. Але пінопласт і пенофол виключати не можна ні в якому разі.

Також допоможе заощадити кошти відмова від гіпсокартону. ОСП виглядає красиво, дуже близько за зовнішнім виглядом до натурального дерева. Трохи зачистити таку поверхню за допомогою наждачки, покрити лаком і вид буде цілком гідний.

Трохи зусиль, витрат і в квартирі може з'явитися нова кімната.

Купити водонагрівачі

Чим утеплити трубу димоходу

Будівництво дачні котеджі

Виробництво клеєного брусу