​Маленька ванна кімната: секрети дизайну і ефективного використання простору

Якщо у Вашому будинку є лише ванна кімната маленьких розмірів (3-4 кв. М), то навіть тут Вам вдасться розмістити все необхідне. Але для цього потрібно застосувати невеликі хитрощі дизайну. Наприклад, заощадити простір допоможе застосування комбінованих виробів. Розглянемо деякі варіанти рішень.

Душова кабіна, а не ванна. Оптимальний розмір душової кабіни - 0,9 на 0,9 м. Це в два рази менше, ніж потрібно для розміщення ванни. Використання виробів таких габаритів дозволяє на зекономленій просторі додатково встановити умивальник або пральну машину. Також виробники пропонують моделі, які дають можливість одночасно розмістити обидва ці сантехнічних приладу. І при цьому навіть залишається простір, яке можна використовувати, наприклад, для установки шафи-пенала.

Вы можете купить газовый котел по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Раковина латаття, яку встановлюють на пральній машині, - ще один спосіб раціонального використання простору в ванних кімнатах маленьких розмірів. Тільки розміри її повинні відповідати габаритам пральної машинки. Для економії простору краще використовувати машину товщиною 40 см. Рукомойник повинен бути такого ж розміру.

Унітаз, поєднаний з біде, також дозволяє отримати максимум зручностей в маленьких приміщеннях. Є два варіанти - розміщення біля унітазу гігієнічного душа (але для цього потрібен додатковий простір) або монтаж кришки-біде. Останній варіант виглядає краще, оскільки не вимагає місця.

Водогрійний плоский бак - ще одне рішення. Адже стандартна бочка виступає від стіни на 60 см, а плоский водонагрівач - лише на 25 см. Його спокійно можна розмістити над унітазом.

Отже, комбінована сантехніка завдяки своїй компактності вирішує безліч проблем. При цьому ми встановлюємо всі необхідні прилади, і ще залишається місце для руху по кімнаті. Втім, до вирішення проблеми нестачі місця потрібно підходити комплексно. Тому обмежитися лише підбором сантехніки не вийде - треба застосовувати і будівельні хитрості.

Так, переміщення дверного блоку дає можливість оптимізувати незайняту частину простору. Двері переміщують ближче до якоїсь частини приміщення - наприклад, душовій кабіні або умивальнику. Таким чином, збільшується корисна площа в іншій частині кімнати. Застосування вбудованої техніки (наприклад, консольного унітазу з прихованим бачком) також дозволяє заощадити простір, яке можна використовувати, скажімо, для вішалки.

​Дошка оголошень, переваги та перспективи використання

​ Главные особенности грамотного проектирования вентиляционной системы

​Система водопостачання та водовідведення в заміському будинку