Тканинні шпалери, їх види та способи обклеювання

Кожен з нас, напевно, мріяв хоч трохи пожити в шикарному палаці, де стіни драпіровані найбагатшими тканинами різноманітних кольорів і відтінків, з орнаментами і візерунками. Але час палаців проходить, та й доступні вони далеко не кожному. Але прогрес йде вперед. Повноцінною заміною багатим драпіровок і драпірувальні тканин можуть стати тканинні шпалери, які своїм аналогам ні в чому не поступаються.

Создание сайта Одесса профессионально, быстро и по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Тканинні шпалери складаються з натуральної тканини (віскоза, шовк, бавовна, льон, фетр, джут), наклеєною на флізеліновую або паперову основу. Існують також тканинні шпалери з ефектом ворсистих поверхонь або велюру.

Залежно від типу обклеювання та зовнішнього вигляду виділяють різні шпалери.

Тканинні шпалери можна віднести до одного з найбільш нестандартних і цікавих рішень оформлення приміщень. Розрізняють декілька типів тканинних шпалер за технологією виробництва тканинної поверхні. До першого типу відносять Стек гілок шпалери. Суть виробництва полягає в наклеюванні паралельних ниток бавовни, віскози, шовку, льону на папір або інший матеріал. Як правило, ці шпалери одноколірні, але на відміну від їх одноколірних аналогів, вони виграють: крім того, що вони ідеально підходять до дизайну приміщення, вони ще приємніше на дотик і більш фактурні. До другого типу відносяться жакардові текстильні шпалери. Це шпалери з малюнком, які утворює переплетення ниток. Жаккард вдає із себе плетіння тканини, який використовується для того, щоб відтворювати візерунки.

Для цього використовуються спеціальні жакардові машини, за назвою яких і названі шпалери. Випускають ці шпалери з великим, чітким малюнком, що виглядає дуже ефектно, і в порівнянні з текстильними, і звичайними паперовими шпалерами. При виробництві текстильних шпалер застосовують також техніку букле (фр. «Boucle» - завитий). Букле - це тканини з хвилястою поверхнею, що нагадує каракуль.

Як поклеїти стіни тканинними шпалерами ?!

Залежно від того, який вид шпалер і виду основи, куди клеїться тканинна поверхню (папір або флізелін) виділяють різні способи обклеювання. Якщо мова йде про текстильних шпалерах з паперовою основою, то на них спочатку необхідно нанести клей, і залишити шпалери на 5-10 хвилин, а потім наклеїти на стіну. Якщо основа флізелінова, то клей спочатку наноситься на стіну, а потім до неї клеяться шпалери.

Клеїти шпалери також по-різному: або, як звичайні, або натягувати паралельно стіні. Це називається метод драпірування.

Існують також тканинні «безшовні» шпалери. Ширина рулону цих шпалер досягає приблизно 2,7, а це середня висота стін. Перед тим, як наклеїти ці шпалери, необхідно з дверей і вікон зняти всі лиштви, а потім наклеїти шпалери по всьому периметру. Залишиться тільки непомітний шов. Потім необхідно акуратно вирізати отвори для вікон і дверей і поставити назад лиштви.

Характер тканинних шпалер дуже примхливий. Не кожному приміщенню вони підійдуть. При обклеювання необхідно бути уважним і акуратним. Вони не терплять мокрого чищення. У приміщенні повинна підтримуватися постійні вологість і температура, так як шпалери збирають пил. Довіряти обклеювання таких шпалер краще фахівцям, так як поверхня повинна бути ідеально гладкою. Та й вартість у них досить висока.

До переваг цих шпалер відносяться наступні: вони підходять для світлих приміщень, так як не вигоряють на сонці. У них відмінні тепло, - звукоізолюючі, антистатичні властивості, а також широка гама кольорів, різноманітність дизайнерських рішень і швидкий спосіб установки.

Крім того, тканинні шпалери підкреслюють статус господаря будинку.

Как починить паркетный пол после затопления?

Основні переваги каркасного будинку

Будівництво Котеджів Будинків Проектування