Самостійне складання або вибір готового проекту будинку.

На цьому ж етапі обов'язково потрібно визначитися з типом системи опалення, водопостачання, каналізації та електропроводки. Намагайтеся застосовувати найбільш прості пристрої, так як вони мають порівняно невелику початкову вартість, більш надійні в роботі, дешевшим при експлуатації і простіше в монтажі.

Простота монтажу увазі установку приладів або обладнання своїми руками без залучення фахівців. А це значна економія коштів і зменшення термінів будівництва будинку.


При розрахунку матеріалів процес будівництва будинку потрібно розділити на певні етапи. Це дозволить вибирати найбільш зручний час для виконання певних будівельних або монтажних робіт з урахуванням вільного часу і пори року.

Наприклад, залежно від регіону проживання, фундамент будинку можна закладати з червня по листопад. Зведення стін будинку і монтаж перекриття на готовий фундамент проводиться в будь-який час року з урахуванням впливу негативних температур на властивості будівельних матеріалів.

Пошук бригади або помічників для будівництва будинку. Чи не найважче питання, але дуже відповідальний. Найбільш кращим може бути варіант, при якому є грамотний бригадир і два помічники. Бригадиром може стати майбутній власник будинку або запрошений фахівець з хорошою репутацією.

У випадках, коли з вагомих причин майбутній власник будинку не може брати участь у будівництві будинку, може бути розглянутий варіант будівництва бригадою з трьох осіб, в яку не входить власник майбутнього будинку. При цьому, на майбутнього господаря покладається ответственноть своєчасного контролю за результатами роботи на всіх етапах будівництва будинку.

З практики відомо, що відсутність контролю за роботою бригади в процесі будівництва будинку в надії на гарні рекомендації знайомих призводять до плачевних результатів. І не тільки тому, що бригада поспішає здати об'єкт і терміново піти на інший, але й тому, що в ній може не виявитися грамотних і сумлінних фахівців.
Ось і всі питання, знання яких достатньо для прийняття рішення про будівництво будинку своїми руками. Залишається одне важливе питання - який будинок будувати в плані його поверховості?

Модульні сходи для двохповерхового будинку

Створення вентиляційної системи для житлового будинку

Свій бізнес: виробництво вати та виробів з неї

​Самостійне зміцнення фундаменту деревяного будинку