Справжня правда про SIP панелі


Доступність і надійність будинків з SIP-панелей привертає все більшу кількість недобросовісних виробників, що пропонують на ринку житлового будівництва низькоякісні матеріали, вироблені кустарним способом. Це не може не відбиватися на репутації даного сегмента будматеріалів в цілому.

Основна проблема для серйозних виробників при цьому полягає у втраті потенційних клієнтів, які починають думати, що SIP-панелі це -дешевий і неякісний матеріал. Кустарні виробництва в гонитві за легкими грошима і, як наслідок, зниженням собівартості, вважають за можливе «виробляти» SIP-панелі, не маючи технічної можливості забезпечити технологію склеювання під тиском.

В Інтернеті з'являються матеріали з «правдою» про SIP-панелях -мол, це не канадське винахід, а ще в СРСР на БАМі з неї зводили битовки для робітників і що нічого складного в її виробництві немає ... Подібні заяви носять провокаційний характер, і люди починають вірити їм. Тим часом, сьогодні мова йде не про времянках і не про дачних будиночках періоду «холодної війни», а про повноцінні будинках, в яких можна жити цілими поколіннями.

Основу несучої конструкції будинку складає дерев'яний каркас, а деревина - це перевірений століттями матеріал. Якщо забезпечені необхідні умови, то термін служби дерев'яних будівель практично необмежений. Деяким фахверковим домівках вже кілька століть. Головна умова довговічності - правильне проектування, будівництво і експлуатація.

Як багато сьогодні на ринку виробників неякісних SIP-панелей?
Виробництво SIP-панелей

Сьогодні на ринку близько 90% неякісних SIP-панелей. Це пов'язано з присутністю на ринку недобросовісних виробників, а також малої поінформованістю потенційних замовників про те, за яким принципом необхідно вибирати панелі.

Що ж таке якісні SIP-панелі?

Виготовлення SIP-панелей (Structural Insulated Рапеl) -це виробництво конструкційний матеріал з високими теплоізоляційними властивостями. Це складний технологічний процес, що виконується кваліфікованими фахівцями, що вимагає використання відповідного обладнання та оснащення. На жаль, в даний час російський ринок будівельних матеріалів наповнений панелями, які виготовлені кустарним способом. вони лише

на вигляд нагадують SIP-панелі, а за властивостями і якістю їм не відповідають. Необхідно захистити споживача від низькосортного матеріалу, дати йому повну інформацію про фактори, що впливають на експлуатаційні властивості SIP-панелей.

Крім інформування населення про властивості якісних матеріалів, які заходи впливу на недобросовісних виробників ще можна зробити (можливо, на державному рівні)?
Ми вважаємо, що одним із заходів буде створення асоціації виробників якісних будматеріалів, а також широке інформування в ЗМІ про учасників цієї організації.

Які відмінності у виробництві справжньою і підробленої SIP-панелі?

У кустарних умовах процес пресування здійснюється за допомогою ваги самих панелей, що укладаються в стопку одна на одну, або за допомогою будь-яких важких предметів, покладених зверху на панелі. Також існує варіант стягування ременями стопки з декількох панелей, при цьому їх властивості погіршуються, оскільки з'являються зміщення шарів. Крім того, процес нанесення клею залишає бажати кращого: його зазвичай виливають вручну з каністри. Такий спосіб легко визначити, якщо панель розірвати. Треба сказати, що часто такі панелі не доїжджають і до будмайданчика. При розвантаженні, до речі, такі панелі краще не брати за верхній лист OSB (вологостійкої орієнтовано-стружкової плити), він може просто відірватися. Панелі, виготовлені кустарно, не відповідають вимогам по теплозахисту, та й сам будинок, побудований з такого матеріалу, не прослужать довго.

Для використання SIP-панелі як конструктивний елемент стіни дуже важливо, щоб вклеєний під пресом пінополістирол не дозволяв витріщає плитам OSB при осьовому стисненні або зсуві. Фахівці знають, наскільки це важливо.

Крім цього, в SIP-панелі, яка виготовлена в заводських умовах, не буває повітряних зазорів, що є одним з обов'язкових умов пристрою теплих стін. В іншому випадку можливе скупчення вологи і, як наслідок, порушення теплозахисту, появі цвілі і в результаті - руйнування конструкції.

Як споживач може уникнути підробки?

По-перше, я б радив відвідати виробництво і переконатися особисто як матеріали і обладнання, що застосовується. Необхідно звернути увагу на те, з яких матеріалів виробляються панелі, і на спосіб їх склеювання. Візьміть частина панелі, щоб випробувати на розрив. З панеллю заводського виготовлення зробити це буде складно: пінополістирол буде рватися всередині обсягу, але він не відірветься від OSB, оскільки приклеєний під тиском по всій площині. Необхідно також перевірити геометрію плити за допомогою рівня. У разі якщо у вас немає можливості самим відвідати виробництво, постарайтеся ретельно перевірити всі матеріали при доставці на будмайданчик до розвантаження партії.

За матеріалами сайту: Экопан

Современные подоконники

Дворівневі натяжні стелі

Як обрати електродриль

Бетонна стяжка підлоги

Заливка підлоги: робимо самі