​«Зелений» тариф для фізичних осіб

У фізичних осіб можливість продавати електроенергію, вироблену власними альтернативними джерелами, з'явилася зовсім недавно. Але вже зараз є чимало людей, які відчули на власному досвіді привабливість цієї державної ініціативи. Як приклад, наведений один з недавно реалізованих нами проектів:

Приватний будинок на південному узбережжі Одеської області. Замовнику був оформлений «зелений» тариф для фізичних осіб з 10 кратною різницею між купленою і проданою електроенергією. Завдяки наявним вільним площам, на даху будинку була встановлена системи сонячних батарей. За відсутності господарів днем, система «продає» електрику в мережу, одночасно накопичуючи резерв в акумуляторних батареях. Прийшовши ввечері, господарі будинку можуть на зароблені системою гроші купувати електроенергію з мережі, при цьому залишаючись в 9-ти кратною прибутку. А в умовах відключення електроенергії - на допомогу приходить накопичений в акумуляторах заряд. Таким чином, у них повністю відпало питання оплати електроенергії. Замість цього «обленерго» саме платить їм гроші. Неймовірно ?! Це вже факт!

Зручний зелений тариф на електроенергію в україні відтепер зможе зекномити чимало коштів простим громадянам.

Але, на жаль, як це завжди буває, в бочці меду знайдеться ложка дьогтю. Процес оформлення «зеленого» тарифу для фізичних осіб, є досить складним і тривалим процесом.

Більш детально з нормативними документами можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України:

Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання;

Про встановлення «зеленого» тарифу.

Приклади комерційних пропозицій і розрахунок окупності сонячних станцій:

Сонячна станція на базі гібридних інверторів потужністю 3 і 10 кВт;

Сонячна станція на базі мережевого інвертора, потужністю 30 кВт;

Розрахунок вартості, продуктивності і окупності для мережевих сонячних станцій потужністю 5, 10, 15, 20, 30 кВт для приватного домоволодіння.

​Зовнішня обробка сходів

Ремонт старих бетонних основ

«Зеленый» тариф для физических лиц

​Монтаж кондиціонерів

​Канализация в частном доме