​Як утеплити деревяні вікна своїми руками

Більше половини втрат тепла з квартир і будинків відбувається через щілини у вікнах. Сучасні пластикові вікна добре захищають від пилу, протягів і шуму. Але у багатьох людей до сих пір стоять прості дерев'яні. І щоб зберегти тепло свого житла такі вікна доводиться утеплювати.

Дизайн интерьера дома заказать по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Можна утеплювати вікна по-старому. Це найпростіший і недорогий спосіб. Спочатку щільно проконопатити всі пази будь-яким підручним матеріалом: ватою, поролоном або чим-небудь іншим. Потім проклеїти їх смужками паперу або тканини, попередньо змоченими клейстером (звареним з борошна з водою) або розведеним з водою господарським милом. Зараз немає необхідності варити клейстер або використовувати мильний розчин. Замість паперових або тканинних смуг можна використовувати малярний скотч. Правда у нього є одна неприємна особливість, він має звичай відклеюватися задовго до настання тепла.

Недолік такого методу полягає в тому, що потрібно кожну весну вікна розклеювати, а щоосені - знову заклеювати. До того ж такі вікна виглядають не дуже красиво.

Щоб утеплити вікна надовго і при цьому не зіпсувати їх зовнішній вигляд можна використовувати силіконовий герметик і ущільнювачі. Це трохи складніше і займе більше часу, але результат вийде, безсумнівно, краще.

Перший етап - підготовчі роботи. Для початку необхідно прибрати вузькі рейки, які утримують скла в рамі. Ці рейки називаються штапики. Потім акуратно виставити скла. З стекол і рам потрібно видалити стару фарбу, мастику і бруд. Для цього можна використовувати, наприклад, лезо або гострий ніж. Фарба добре видаляється розчинником. Очищені таким чином рами при необхідності бажано пофарбувати, а скла - вимити.

Другий етап - це безпосередньо утеплення. У пази віконних рам рівним шаром нанести прозорий герметик, потім вставити скла і штапики. Герметики краще використовувати силіконові, їх опис можна прочитати на будівельних сайтах. Вони прості у використанні, мають високу термостійкість. До того ж такі герметики безпечні для здоров'я і екологічно нешкідливі.

Стики між віконною рамою і коробом утеплюємо самоклейним прогумованим ущільнювачем. Ущільнювачі розрізняються за розміром, виду і матеріалу, з якого вони зроблені. Важливо пам'ятати, що ущільнювач встановлюємо після фарбування вікон, так як фарба знижує його захисні якості.

Чим і як утеплювати свої вікна кожен вибирає сам, головне щоб в будинку було тепло і затишно.

​Як зробити натяжну стелю своїми руками

Обогреватель для гаража своими руками

Как утеплить деревянные окна своими руками

Як побудувати ганок з деревини своїми руками