​Як правильно вибрати сонячні панелі для будинку

Використання безкоштовної енергії, яку сонце дарує нашій планеті, набуває все більших масштабів. Технологія сонячних колекторів наразі можуть собі дозволити не тільки в промислових масштабах, а й у вигляді окремих панелей, які цілком можна застосовувати і в особистих цілях. Однак в силу новизни цього обладнання мало хто може похвалитися тим, що розбирається в тому, як правильно його вибрати, і наша стаття покликана допомогти з цією проблемою.

типи панелей

Все що випускаються сьогодні сонячні колектори можна розділити на 2 категорії:

Плоскі. Такі пристрої являють собою єдину панель, яка покрита светопоглощающую матеріалом, передає енергію сонця теплоносія. Простота конструкції забезпечує низьку вартість обладнання і робить їх досить доступними і надійними. З мінусів варто відзначити високу парусність, що підвищує вимоги до правильності установки, а також знижену ефективність роботи в порівнянні з наступною категорією.

Вакуумні трубчасті. Такі моделі відрізняє більш складна конструкція: вони складаються з набору герметично запаяних скляних труб, усередині яких проходить трубка, покрита светопоглощающую шаром. Вакуум між трубками забезпечує відсутність тепловтрат, що дає чутливий приріст енергоефективності. Однак такі моделі більш складні у виробництві, що обумовлює і вищу вартість для кінцевого споживача.

Вибираючи між плоскими і вакуумними панелями, варто враховувати режим, в якому вони будуть експлуатуватися. Плоский сонячний колектор ефективний тільки при плюсових температурах, однак взимку він просто не зможе працювати. Вакуумні моделі відмінно підходять для експлуатації в зимовий час і можуть використовуватися як для нагріву води, так і в якості складової системи опалення.

Площа

Це важливий параметр, від якого залежить загальна потужність системи. При недостатній продуктивності можна використовувати кілька панелей, об'єднаних паралельно або послідовно, проте необхідно мати досить місця на даху або на ділянці біля будинку, щоб розмістити все обладнання.

Орієнтуючись по вищеописаним факторам, ви легко підберете правильні сонячні панелі в Рівному для вашого будинку, навіть не будучи професіоналом в цій сфері.

​Як правильно підібрати насос для басейну?

Правильне будівництво каркасних будинків

​Як правильно вибрати і постелити ковролін своїми руками

​Як підібрати проект для будівництва будинку?