​Як правильно підібрати насос для басейну?

Почати потрібно з того, що в плавальному басейні (умовно назвемо його так) вода повинна бути безпечною для перебування в ній людини. Стояча вода, в яку періодично надходять різного роду забруднення, з часом перетворюється на розсадник небезпечних для здоров'я людини речовин та мікроорганізмів. Тому в басейні будь-якого розміру необхідно періодично міняти воду або передбачити систему очищення. У невеликих купелях або дитячих надувних басейнах замінити воду не є великою проблемою, але якщо ємність басейну десятки кубічних метрів, то тут може допомогти тільки система очищення (фільтрації) води.

Качественный насос для бассейна купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Система фільтрації - серце вашого басейну!

Система фільтрації в найпростішому варіанті повинна включати два основних компоненти, це фільтр і насос. Насос забезпечує циркуляцію води в басейні (звідси назва - циркуляційний насос), проганяючи її через фільтр, який, в свою чергу, забезпечує воді фільтрацію. Як правило, насос і фільтр розташовуються поза басейном, тому насос повинен забезпечувати всмоктування води з точки забору (звідси назва - самовсмоктуючий).

Система фільтрації басейну - Spbpool.ru

Як розрахувати необхідну продуктивність насоса?

Ми з'ясували, що для системи фільтрації басейну нам потрібен циркуляційний самовсмоктувальний насос. Але для різних за розміром (обсягом води) басейнів потрібні різні по продуктивності насоси. Як проводиться розрахунок? За Санітарним Правил час повного водообміну в системі очищення води басейну становить 6 годин. За це розрахунковий час насос повинен перекачати весь обсяг води в нашому басейні.

Виходить, що продуктивність насоса = об'єм води (куб.м.) в басейні / 6 годин. Наприклад, для басейну об'ємом 30 куб.м., потрібен насос з продуктивністю 5 куб.м. в годину. Відразу обмовимося, що ми отримали мінімальне (розрахункове) значення продуктивності насоса. Для забезпечення належного функціонування системи фільтрації треба врахувати можливі втрати продуктивності насоса, тому завжди трохи додаємо до розрахункового значення. Для нашого прикладу (басейн 30 кб.м.) ідеально підійде насос продуктивністю 6 - 8 куб. м. на годину. Підібрати необхідний насос для обсягу басейну можна тут - насоси для басейнів.

enlightened При підборі насоса для системи фільтрації басейну важливо врахувати, що продуктивність насоса повинна точно відповідати продуктивності (пропускної спроможності) фільтра!

Як правильно підібрати насос для басейну - Spbpool.ru

Ми розглянули правила підбору насоса для системи фільтрації басейну. Відзначимо, що у даного виду насосів можуть бути варіанти виконання: бувають насоси з префільтром і без нього. Функція префільтр - затримувати великі забруднення (комах, волосся, листя та ін.) До потрапляння їх в фільтр, що збільшує ефективність фільтрації і спрощує процес очищення самого фільтра. Так само можна розділити насоси за видами матеріалу, з якого виготовлений їх корпус. Зазвичай це пластик, для басейнів з солоною (морської) водою використовуються насоси з корпусом з бронзи.

Виробники обладнання для басейнів випускають готові фільтрувальні установки, що представляють собою фільтр і насос на одній платформі. У таких установках насос і фільтр відповідають один одному по продуктивності, що полегшує завдання вибору. Досить знати обсяг води вашого басейну і придбати відповідну цього обсягу фільтрувальну установку. Подивитися фільтрувальні установки можна тут - Фільтрувальні установки.

Для чого ще використовуються насоси для басейну?

Насоси в басейнах застосовують не тільки в системі очищення. Існують насоси для водних атракціонів (фонтанів, водоспадів, протитечій та ін.), Як правило, це насоси великої продуктивності (25 куб.м. на годину і вище). Підбирають такі насоси в залежності від характеристик атракціону, для якого він призначається. Так само існують допоміжні насоси, наприклад, для циркуляції в системі теплообміну. У будь-якому випадку, краще звернутися до фахівця, який проконсультує і допоможе з вибором.

​Як правильно вибрати сонячні панелі для будинку

Правильное утепление потолка в доме

​Як зробити (збільшити) отвір в стіні

Что такое компрессор для бассейна?

Как правильно подобрать насос для бассейна?