Вузли каркасного будинку від фундаменту до покрівлі

Конструкція каркасного будинку складається з основних і допоміжних вузлів. Всі вони вимагають до себе підвищеної уваги при будівництві. Якщо зробити неправильну стикування і кріплення елементів, то проживання в такому будинку буде небезпечно для життя, так як він може розпастися «на запчастини», коли цього зовсім не чекаєш.

Объявления Харьков помогут Вам приобрести все необходимое по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Вузли каркасного дерев'яного будинку

До основних вузлів відносять системи перекриття, покрівлі і стін. Вони в свою чергу складаються з подсистемами. Розглянемо докладніше кожен з них.

Вузол нижньої обв'язки

вузол нижньої обв'язки - кріплення брусів до фундаментуУзлом нижньої обв'язки називається місце кріплення обв'язувальних брусів до фундаменту. Стиковка здійснюється за допомогою фундаментних болтів, хомутів або іншим доступним способом. Попередньо перед укладанням брусів місце стику гідроізолюють.

Стиковка обв'язувальних брусів між собою на кутах

стикування брусів на углахЕще один конструктивний вузол нижньої обв'язки каркасного будинку - місце стику брусів між собою на кутах. Стиковка проводиться методом «в лапу» або «вполдерева». Для більш щільного з'єднання використовують болти або металеві куточки.

Монтаж підлогових і стельових балок перекриття

Підлогові балки перекриття укладаються з необхідним кроком і спираються в обв'язувальний брус. Аналогічним чином монтують стельові балки.

Монтаж вертикальних стійок

вертикальні стійки каркаса домаПрі зведенні каркасного будинку першими ставлять кутові вертикальні стійки, потім - проміжні. Тут виділяють відразу кілька вузлів: місця стиків вертикальних стійок в кутах з верхньої і нижньої обв'язкою, а також з'єднання стійок з обв'язувальними балками.

Для закріплення вертикальних стійок в кутах роблять пази і в якості доповнення використовують металеві куточки. Кріплення проміжних стійок виконується аналогічно.

Вузол верхньої обв'язки

Бруси верхньої обв'язки кріпляться так само, як бруски нижньої. Вони стикуються в кутах і зі стійками каркасніков.

Використання додаткових «зв'язків»

Щоб каркас був міцним, його підсилюють діагональними і вертикальними підпорами. Хоча таке рішення зустрічається рідко. В основному для посилення досить OSB-плит, якими обшивають каркас.

Вузли кроквяної системи

вузли кроквяної системи каркасного дмоаСістема крокв складається з великої кількості вузлів:

Вузли обпирання крокв на коньковий прогін

Вузли обпирання крокв на мауерлат (брус верхньої обв'язки)

Місця з'єднань кроквяних ніг з ригелем і іншими розпірками

Місця з'єднань кроквяних ніг з брусами контробрешетування

З'єднання обрешітки з контробрешітка

Кроквяні ноги у коника з'єднуються між собою встик або нахлестом. Для кріплення крокв до мауерлату на них роблять вирубки. Як ригелів та інших підпор використовують дошки або бруски. Бруси контробрешетування монтуються з тим же кроком, що і кроквяні ноги безпосередньо поверх них. Решетування виконується з дошки, робиться розрідженій або суцільний в залежності від того, який тип покрівельного покриття використовується.

Детальніше про те, як виконується монтаж і опрацьовуються вузли з'єднання каркасного будинку, ви можете дізнатися на нашому сайті.

Будівництво Будинку з цокольним поверхом

Будівництво будинків і котеджів з Мансардою

Будівництво будинків і котеджів під Ключ