Висота будівель та / або дерев на сусідніх ділянках і місця затінення Вашої ділянки.


Цей момент будівництва будинку не завжди ясний при плануванні ділянки. Для його обліку дуже непогано при створенні загального плану ділянки ознайомитися з планами планування сусідніх ділянок (якщо такі вже є) і в невимушеній обстановці розвідати їх перспективи будівництва на своїй ділянці.
Тоді Ви будете у всеозброєнні і зможете створити для себе найбільш зручні та комфортні умови. Чи не на шкоду сусідам, звичайно.
Головне, щоб не виявилося, що підросли дерева або зведені на сусідніх ділянках споруди, затінять Ваш будинок від сонячного світла і створять постійну прохолоду і вогкість (малюнок 5).
Який будинок будувати?

Профессиональная экспертная оценка квартиры киев в кратчайшие сроки, цены на услуги Вас приятно удивят.


А тепер перейдемо безпосередньо до будинку. При отриманні ділянки, як правило, початківці будівельники планують (особливо при первоначаьном наявності коштів) будинок в кілька поверхів, абсолютно не замислюючись (або не здогадуючись) про достоїнства і недоліки будинків різної поверховості.
Бум такого будівництва припав на 90-ті роки минулого сторіччя і триває досі серед тих, хто не знає куди і як розподілити раптово впали на голову доходи. Людям набридло жити в комуналках і бараках, захотілося свого й багато - з крайності в крайність, часто не для свого блага, а більше на заздрість оточуючих.
Свобода в цьому напрямку накинула пелену на розум і знання елементарної арифметики. У результаті багато, не розрахований свої сили і засоби, залишилися з недобудованими або порожніми, з різних причин, верхніми поверхами - праця і кошти були викинуті на вітер.
Приймаючи рішення про будівництво будинку в два і більше поверхів (поверх - це те, що вище нульової позначки будинку), Ви повинні мати уявлення про переваги і недоліки такого вибору. На мою думку, єдиним плюсом двох поверхового будинку є можливість мати на малій ділянці більше житлових площ.
Зауважте, загальних площ, але не корисної площі, конкретно. Побудувавши будинок в два поверхи, Ви отримуєте корисної площі замість 200% всього 140-150% від загального обсягу будівництва в залежності від розміру і планування будинку. Тобто, Ви вкладаєте 200% стредств, а отримуєте максимум 150% корисної площі. Але це ще тільки початок підрахунку наших нерозумних витрат за кожен квадратний метр площі.

Як утеплити стелю в будинку з холодною дахом і бетонними перекриттями

Винтовые сваи как основа для фундамента современного дома

Варіанти влаштування каналізації на заміській ділянці

Як утеплити стелю в будинку з холодною дахом і бетонними перекриттями