Вибираємо ванну

Рідкісний ремонт ванної кімнати обходиться без заміни сантехніки. Особливо, якщо він капітальний. А оскільки до ванній зазвичай руки доходять в останню чергу, сантехніка встигає «постаріти». Комусь потрібно замінити діряві труби, іншим - змінити унітаз на більш зручну модель, в окремих випадках потрібна нова ванна. І якщо господарі квартири ігнорують новомодні тенденції у вигляді установки душової кабіни, то перед ними постає вибір: яку ванну придбати. При цьому якщо з розміром найчастіше все гранично ясно, то вибрати матеріал не так просто. Популярних варіантів всього три: чавун, сталь або акрил.

Новейшие новости в законодательстве Вы можете прочесть на ресурсе https://ra-it.ru/ прямо сейчас!

Чавунні ванни - радянський стандарт. Протягом декількох десятиліть вони встановлювалися у всіх міських квартирах. Цей матеріал дуже міцний і досить важкий. Зовнішній вигляд у нього не дуже презентабельний, тому чавунні ванни зазвичай покривають декількома шарами білої емалі. Сантехніку зі сталі виготовляють не так давно, але вона зараз зустрічається нітрохи не рідше. Такі ванни дещо легше, але зовні практично нічим не відрізняються від чавунних - вони покриті все тієї ж білою емаллю. Обидва варіанти найчастіше представлені стандартними прямокутними формами. На відміну від них акрилові ванни виготовляються в широкому діапазоні конфігурацій. Це стає можливим завдяки тому, що акрил - це полімер, якому легко можна надати практично будь-яку форму. Крім того, акрилові вироби значно легше сталевих або чавунних.

Основних критеріїв вибору ванни всього три:

1. Вага. Цей параметр важливий, якщо нести і встановлювати сантехніку передбачається самостійно. В цьому випадку слід віддати перевагу акрилу: стандартна ванна з цього матеріалу важить всього 20-30 кг (проти 120-180 кг для металу).

2. Стійкість. Цей критерій пов'язаний з попереднім. Чим важче ванна, тим вона стійкіше. Якщо обрана сталь або акрил, то людина середньої комплекції, сівши на край, може без особливих зусиль перекинути ванну. З чавунним виробом такий фокус не пройде.

3. Довговічність. Термін служби будь-якого з цих матеріалів досить великий, проте в процесі експлуатації зовнішній вигляд виробів може значно змінюватися. Від емалі, якою покривають чавун, можуть відколюватися окремі фрагменти, на сталевому покритті можуть утворюватися вм'ятини, а акрил легко подряпати. Звичайно, зараз всі ці пошкодження легко усуваються, але тим не менше в плані довговічності перевагу варто віддати акрилу.

Звичайно, є й інші критерії: легкість чищення і обслуговування, вартість, асортимент, особливості монтажу. Головне - звертати увагу на якість конкретного виробу.

Обираємо ножівку

Дома из экопана

Як вибрати ламінат