​Типи брущатих будинків

Дана стаття розглядає всі типи брущатих будинків, їх порівняльні переваги і недоліки, типові недоліки в проектуванні і будівництві будинків з бруса. В першу чергу інформація розташована тут буде цікава всім вперше зіткнулися з будинками з бруса, а також тим, хто шукає собі фірму, яка побудує йому будинок його мрії.

Бигпикча это новости в фотографиях.
bigpicture.ru - Новости, которые мы заслужили.

Хочемо звернути вашу увагу на наступний факт: після монтажу силової частини будинку, до обробки можна приступати тільки після того, як будинок "відстоїться" (тобто деревина придбає относітьльную вологість, стіни усядут). Тривалість цього процесу залежить від пори року, температури і вологості і складає для бруса перерізом 150х150 від 40 днів до декількох місяців.

Розглянемо типи брущатих будинків, пропонованих нашою фірмою, по виду бруса.

1. З непрофілірованного бруса.

Найчастіше при будівництві використовується брус природної вологості, тому що сухий брус ніхто не виробляє через складність технологічного процесу сушіння (за вартістю він буде аналогічний клеєного) і через викривлення, викликаного внутрішньою напругою при усушку бруса, ускладнюється монтаж стін.

Цей тип будинку має наступні позитивні якості:

a) Низька вартість.

b) Легкість в придбанні. Чи не профільований брус, популярних розмірів 150х150 і 100х150, пропонується на будь-якому близько розташованому лісоторгового ринку, що дає можливість заощадити на доставці.

c) Через легкої доступності та загальної поширеності немає необхідності чекати його виготовлення, крайній термін поставки 5-10 днів.

d) Відносна легкість монтажу. Для будівництва будинків з непрофілірованного бруса можна залучити платників 3-4 розрядів. Але тут необхідно дотримуватися розумну обережність! Т.к за словами: «Все одно буде зашивати!», Ховається низька кваліфікація робітників.

e) Можна непрофілірованний брус острогать, і, тим самим заощадити на подальшій обробці.

f) Легкість у виборі межвенцового утеплювача. На сьогоднішній день виробники пропонують три основних види утеплювача: джут натуральний, льон і комбінований джут-льон. Відсутня необхідність спеціальної нарізки під ширину вінця, тому що надлишки видаляються за допомогою ножа при остаточній обробці стін.

g) Маленький термін монтажу силової частини. Наприклад: будинок 6х6 з двосхилим мансардної покрівлею збирається протягом 5-7 робочих днів.

На цьому позитивні якості закінчуються і переходимо до недоліків:

a) Необхідність обшивки стін облицювальним матеріалом: вагонкою, блокхаус, імітацією бруса, сайдингом, ГКЛом і т.д.

Деякі клієнти бажають острогать брус з одного або двох сторін і тим самим хочуть заощадити на подальшій обробці. Але тут водяться свої підводні камені:

Необхідно підрізати і конопатіть надлишки джуту після усадки і усушки стін;

Матеріал, який існує на сьогоднішній день на ринку, фактично не відповідає ГОСТу 8486 по допуску на розмір поперечного перерізу і рівність пила. Виходячи з наявного матеріалу ми отримуємо стіни з наступними недоліками: перепад між одним вінцем і лежачим над ним становить до 5мм, междувенцовие шви внутрішніх і зовнішніх стін розташовані на різних висотах (особливо видно при використанні бруса різних перетинів). На наш погляд заходи, що вживаються на вирівнювання якості бруса, а також закупівля більш якісного і, отже, більш дорогого бруса, є менш рентабельними (в порівнянні ціна-якість), в порівнянні з профільованим;

Вартість робіт по острожке і подальшої конопатки порівнянна з вартістю на профільований брус.

b) Естетичний вигляд поступається профільованому брус (актуально, якщо брус острагивают):

Видно межвенцовий утеплювач;

Межвенцовие шви, через повсюдно не високої якості бруса, далекі від ідеальних.

c) Високий відсоток, понад 15%, бруса пофарбованого грибковими ураженнями. Як правило, це наслідок неправильного зберігання пиломатеріалу на складах. Хоча проведене після антисептування знищує гриби, а при досягненні деревиною відносної вологості їх зростання виключений, зовнішній вигляд відіграє не останню роль при острожке бруса. Сьогодні існує декілька засобів для відбілювання деревини. Зі своєї практики зауважимо, що відбілюючі засоби найбільш ефективні на сухій деревині;

d) Всі кутові з'єднання виконуються без вильотів;

e) Краща продувність міжвінцевого утеплювача в порівнянні з профільованим брусом через відсутність пазів і шпильок;

f) Видно тріщини, що з'являються в результаті усушки.

Висновок: ми рекомендуємо використовувати не профільований брус тільки при подальшій двосторонньої облицювання, тому що острожка НЕ профільованого бруса є поганий альтернативою профільованому брусу.

​Як вибирати мякі меблі

Стійки каркаса будинку

​Як різати плитку?

​Как выбрать офисный шкаф?