​Система крапельного поливу для троянд: монтаж за один день

До нас звернувся власник приватної садиби, на якому раніше була змонтована система автоматичного поливу газонів, з проханням зробити крім автоматичного поливу газонів ще й полив для троянд. Так як їх посадили сумарною кількістю близько 60 кущів троянд, то їх регулярно поливати забирало дуже багато часу і сил. А ще більше актуальності цього питання додавало те, що займалися поливом літні члени родини.

Качественная капельная лента купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Поміркувавши, було вироблено і реалізовано рішення, що влаштувало Замовника. Звичайно це був крапельний полив.

Вибір джерела води для краплинного поливу троянд

В першу чергу потрібно було вирішити звідки брати воду для системи крапельного поливу троянд, так як грядки з трояндами знаходяться в стороні від системи автоматичного поливу газонів. Але рішення було знайдено, добре що при монтажі системи автополиву газонів по ділянці були завбачливо змонтовані водяні розетки. Від однієї з них і вирішили підключитися.

vodyanaya_rozetra

Водяна розетка для підключення поливального шланга

Після того як вирішили, звідки взяти воду для системи поливу троянд, потрібно було вирішити який спосіб крапельного поливу використовувати: крапельну стрічку або зовнішні крапельниці. Рішення напрошувалося само - звичайно зовнішні крапельниці, причому компенсовані. Так як тільки такий спосіб крапельного поливу забезпечує подачу води до кожного куща троянд не залежно від кроку і конфігурації посадки. А компенсовані крапельниці гарантують рівномірність поливу не залежно від протяжності лінії крапельного шланга.

Як підготувати воду для краплинного поливу зовнішніми крапельницями

Для роботи системи крапельного поливу для троянд і зовнішніх крапельниць потрібно тиск в магістралі від 1 до 2бар, але в водяній розетки тиск може досягати 4бар, яке може розірвати крапельний шланг і виштовхнути крапельниці з шланга. Щоб цього не допустити і знизити тиск в краплинному шлангу був використаний проточний редуктор тиску RainBird, налаштований на 1.75бар. Цей редуктор тиску води розроблений спеціально для ліній мікрокраплинної поливу в приватному садівництві.

До того ж вода повинна бути обов'язково відфільтрована фільтром тонкого очищення. Щоб запобігти засмічення крапельниць можливим сміттям з водяної магістралі був застосований сітчастий фільтр з сіткою з НЕ іржавіє стали для краплинного поливу з фільтрацією на рівні 120мкм.

За вимогами виробника редуктора тиску води, перед ним обов'язково повинен ставитися ручної кран або електромагнітний клапан, тому що редуктор працює тільки при протіканні через нього води і статичний стан для нього заборонено, тому що тиск на виході стане рівним вхідному.

Також була врахована рекомендація виробника фільтра, щоб фільтр не перебував під статичним тиском, тобто перед ним теж потрібно встановлювати кран або клапан.

В результаті було зібрано живить вузол з головним краном, який включає або вимикає лінію крапельного поливу для троянд, фільтр для очищення води від домішок і редуктор тиску води для обмеження тиску води в системі крапельного поливу на безпечному рівні.

Вузол для підключення крапельних ліній: кран, фільтр і редуктор тиску води

Вузол для підключення крапельних ліній: кран, фільтр і редуктор тиску води

Встановлено весь цей вузол в водяну розетку і має на увазі ручне управління системою крапельного поливу для троянд, тому що Замовника влаштувало відкрити один раз кран і закрити його через 1-2 години, а часу на прокладку проводів по газонах від контролера автоматичного поливу не було. В майбутньому замість крана можна встановити нізкорасходний клапан RainBird для краплинного поливу і отримати повністю автоматичну систему крапельного поливу троянд.

Схема розкладки крапельного шланга

Після складання вузла подачі води на краплинні лінії необхідно зібрати колектор, який розподіляє воду на п'ять ліній поливу: три лінії поливають троянди, четверта крапельна лінія поливає огірки, а на п'яту господарі попросили підключити грядку з перцем.

В результаті за 30 хвилин було зібрано колектор для краплинного поливу на швидко-трійниках для краплинного шланга.

Колектор для краплинного шланга з бистроразборних трійників

Колектор для краплинного шланга з бистроразборних трійників

На початку кожної зони поливу на кожній грядці встановлений кран, що дозволяє вимкнути потрібну зону із загального поливу.

Кран, встановлений на кожну зону крапельного поливу троянд

Кран, встановлений на кожну зону крапельного поливу троянд

Зауважимо, що мідна електропроводка ліній поливу здійснена сліпим крапельним шлангом 16мм фірми RainBird, який має високу міцність і стійкість до сонячного випромінювання. До того ж він на відміну від дешевих аналогів дуже міцно тримається на зайоржений і Швидкозажимні фітингах і не дає протікання.

Вузли каркасного будинку від фундаменту до покрівлі

​Як правильно вибрати сонячні панелі для будинку

​Система захисту від протікання води

​Вхідні металеві двері для охорони вашого будинку

​Как придать новизну вашим старым колесным дискам.