Різновиди цвяхів і рекомендації по їх вибору

Цвяхи - найпоширеніший кріпильний елемент в світі. Вони знадобляться при будь-яких будівельно-ремонтних роботах, в будь-якій сфері виробництва і в побуті. У конструктивному плані цвяхи представляють собою найпростіший кріпильний елемент у формі стрижня, що складається з трьох складових частин:

Гострий кінець (жало), що має вигляд конуса

Тіло (параллелепіпедной, конусоподібної, пірамідальної або циліндричної форми)

Капелюшок (з борозенками, гладкі, гвинтові).

Використовується для з'єднання шляхом забивання в вироби з металів, деревини та інших матеріалів (толі, шиферу, черепиці). Утримується в конструкції за рахунок сили тертя. Є деякі види цвяхів, які використовуються для кріплення покрівлі. Вони мають додатковий захист на капелюшку, яка допомагає захистити кріплення від впливу зовнішнього середовища. У меблевих цвяхах додатковим елементом є прокладка, яка є проміжним елементом між металовироби та дерев'яною основою.

Качественные метизы Вы можете купить на сайте https://eurobolt.com.ua/ по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Види цвяхів в залежності від капелюшки:

з широким капелюшком;

з вузьким капелюшком;

без капелюшка.

Види цвяхів:

Будівельні. Використовується в професійній і побутовій сфері. Являє собою циліндричний стержень з головкою. Для більшої міцності з'єднання біля капелюшки на стрижні може мати невеликі насічки у вигляді рисок. Представлений в декількох варіантах довжини - від 12 до 250 мм, різниться за матеріалом (мідний і сталевий).

Сталеві цвяхи за способом обробки бувають:

Чорні не оцинковані цвяхи (ГОСТ 4028-63) для конструкцій і перекриттів з деревини; підійдуть і для тимчасових конструкцій, де не грає ролі зовнішній вигляд виробу; схильні до корозійних процесів.

Цвяхи оцинковані ГОСТ 4028-63 (цинк) для зовнішнього монтажу дерев'яних конструкцій. Вони менш схильні до корозії за рахунок гальванічної оцинковки; вони можуть використовуватися для внутрішніх та оздоблювальних робіт.

Електрооцинковані підійдуть для внутрішніх робіт - відмінно утримують оздоблювальні матеріали; розміром 75х2,8 і 100х34. • Кислототривкі для ділянок з підвищеною вологістю і важких місць.

Мідні з декоративною капелюшком використовуються зазвичай для меблевого виробництва і декоративно-оздоблювальних робіт. Розміри 30х2,5 ... 75х3,1.

Для кріплення всіляких плит, вагонки та обкладання вікон і дверей, для роботи з декоративним матеріалом вибирають Дюкерт-цвях, який майже не має капелюшки. У нього є невелике заглиблення в капелюшку, тому з ним використовують добойник, щоб зберегти поверхню з'єднується матеріалу.

Гвинтові. Поверхня їх стрижня являє собою гвинт. Такий вид використовується для кріплення гнучких конструкцій (для влаштування підлоги, містків та ін.). Гвинтовий цвях в 4 рази міцніше будівельного.

Цвяхи гвинтові оцинковані (РМЗ 7070) міцніше утримуються всередині дерев'яних конструкцій за рахунок гвинтової різьби при зусиллі «на виривання». Відмінно працюють при влаштуванні, наприклад, конструкцій з дерева:

для збирання євро піддонів,

для монтажу підлог,

для покрівельних конструкцій.

За рахунок оцинковки вони відмінно підходять для вологих середовищ, оскільки майже не іржавіють.

Цвяхи гвинтові чорні використовують для пристрою і кріплення дерев'яних елементів і конструкцій (євро піддонів, підлог, несучих елементів та ін.). Вони міцно триматися в деревині, але їх рекомендують застосовувати в НЕ вологих середовищах і для чорнових робіт.

Покрівельні. Підійдуть для будь-яких покрівельних робіт: влаштування даху теплиць, для кріплення толі або шиферу, черепиці, металевих листів. Вони забезпечені капелюшком більшого розміру, ніж стандартні моделі. За рахунок чого вони більш надійно утримують покриття і роблять неможливим його прорив.

Різновидом їх є цвяхи з подвійним капелюшком - їх просто витягти за верхній капелюшок, тому вони актуальні для розбірних і тимчасових конструкцій.

Цвяхи ершенние з плоскою головкою (чорні та оцинковані) мають спеціальну накатку на стрижні, що збільшує міцність зчеплення з деревиною - їх назад складно витягнути з дерев'яної поверхні. З'єднання виходить більш жорстким. Ершённие з конічною голівкою (чорні і цинк) мають конічну головку, що дозволяє загнати його в дерево урівень. Цвяхи єршоні на касетах (чорні) дозволяють підвищити продуктивність і якість будівництва і промислових робіт.

Толеві ГОСТ 4029-63 (цинк) ідеально підійдуть для листових матеріалів (толь, залізо), що кріпляться до дерев'яних підстав. У них є велика капелюшок для якісного зчеплення і покриття з цинку.

Толеві цвяхи ГОСТ 4029-63 (чорні) підійдуть для толі і руберойду, але можуть іржавіти - не покриті оцинковкой.

Шиферні цвяхи ГОСТ 98-61 підійдуть для пристрою шиферних дахів або покрівлі з черепиці. Мають цинкове покриття, що захищає від корозії. Мають капелюшок з напівкруглим низом, що збільшує площу прилягання.

Фінішні DIN тисячу сто п'ятьдесят два використовуються для монтажу вагонки, блок-хауса і ін. Забиваються врівень завдяки голівці циліндричної форми. Покриті цинком, що не піддаються корозії.

Оздоблення і ремонт квартир-процес роботи

Будівництво Котеджів Піноблок

Будівництво фундаменту котеджу

З чого починають ремонт кухні в квартирі