Плюси чавунних печейЧому ж чавунні конструкції користуються такою популярністю. Чавун давно використовується для виробництва теплових елементів, навіть радіатори опалення завжди були тільки чавунними. А популярний він завдяки таким позитивним якостям як:

Висока теплопровідність;
Невелика вага і розміри;
Зручність транспортування;
Простота в догляді;
Протипожежна безпека;
Невисока вартість.

Розглянемо деякі з них докладніше:
теплопровідність

Оригинальные кухни на заказ харьков по самым выгодным ценам на сегодняшний день.


Чавун, за своїми фізичними властивостями - хороший провідник тепла. На відміну від цегельних печей він не деформується в процесі експлуатації.

ККД печі з чавуну складає більше 80%, при закладці однієї партії дров, лазня буде забезпечена теплом протягом 7 - 8 годин. При цьому після нагрівання, тепло буде поступово і рівномірно віддаватися навколишнього простору, що є оптимальним для парної.

Дров'яні чавунні печі для лазні
простота догляду

Чавунна піч стане оптимальним варіантом для невеликої лазні. Конструкція не потребує додаткового захисту термостойкими фарбами або облицюванні. При необхідності вона легко демонтується і переноситься на нове місце.
Безпека

Топка в чавунних печах герметична, тому вони вважаються пожежобезпечними. Як показує статистика, лазні з цегляними печами частіше страждають від пожежі.

Так як їх шви згодом можуть растрескаться або висипатися, а через що з'явилися щілини в приміщення проникнуть іскри або полум'я. У чавунних печах це виключено.

Дров'яні чавунні печі для лазні
невисока вартість

У фінансовому плані, чавунна піч більш вигідний варіант для лазні. Сума яка піде на її покупку і установку, буде значно менша від тієї, яку ви заплатите за матеріал і кладку цегляної конструкції.

А якщо порівнювати з виробами з металу, то вони швидко нагрівшись, так-само швидко віддадуть тепло і охолонуть. Таким чином, підтримка постійної температури в лазні спричинить додаткові витрати на дрова.

Дров'яні чавунні печі для лазні
недоліки

На відміну від такої великої кількості достоїнств, мінусів у чавунних печей всього два. Першим недоліком можна назвати те, що при різкому перепаді температур, чавун може лопнути. Однак, якщо протоплювати баню поступово, то цей варіант виключається.

Другий мінус - матеріал схильний до корозії. Але, цей дефект усувається ще на стадії виробництва - корпус покривається спеціальної жаростійкої емаллю, що захищає його від корозії.
Вибір чавунної печі

Підібрати підходящу чавунну піч-кам'янку під свої запити, сьогодні не складе труднощів. При виборі тієї чи іншої моделі в першу чергу варто звертати увагу на:

Продуктивність - ККД дров'яної печі залежить від обсягу топки. На цю величину потрібно орієнтуватися в першу чергу, чим він вищий обсяг топки, тим більшою продуктивністю володіє піч.

Дров'яні чавунні печі для лазні

Тип палива - сучасні пристрої працюють не тільки на дровах, але і на газу або електриці.

Розташування топки - може бути вбудованою або подовженою. Як вже говорилося вище, другий варіант більш цікавий, можна поспостерігати за язиками полум'я перебуваючи в передбаннику.

Наявність бака для води - при наявності такого доповнення, грубка може використовуватися не тільки для вироблення тепла і пара, але забезпечить купаються гарячою водою.

Якість матеріалу - чавун може бути різної товщини і якості, що безпосередньо впливає на його межа міцності і термін служби.

Для чего нужна рамка?

Будівництво дерев

Правда и вымысел

Плитний фундамент