Підготовчі роботи при будівництві стовпчастого фундаменту своїми рукамиПеред початком будівництва будинку і зведенню фундаменту, треба скласти план споруди. Маючи на руках план, де все розраховано до дрібниць, можна проводити подальші роботи. Дотримуючись плану, намічаємо, де будуть стовпи для фундаменту, для цього вбиваємо в потрібні місця металеві кілочки.

Потім відрахувавши від периметра майбутньої будівлі по 2 м. З кожного боку, позначимо кордон, можна піском. Це частина ділянки, з якою буде необхідно прибрати верхній шар грунту, щоб виключити проростання рослин під будинком. Досить зняти шар землі всього на глибину 10-30 см від поверхні.


Площадка повинна бути абсолютно рівною, якщо необхідно зрівняти наявні горби, або підсипте грунт в поглиблення. На те місце, де буде зведено будівлю, насипаємо шар піску або гравію. Після цього будівельний майданчик готова, переходимо до копання ям для стовпів фундаменту.

Як зробити стовпчастий фундамент своїми руками

Тепер розглянемо, як правильно зробити стовпчастий фундамент під кожен конкретний вид такого фундаменту.
Фундамент стовпчастий з азбестових труб

Купить бензопилы в интернете по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.


Почнемо з цього фундаменту, тому що він є найпростішим і економічним фундаментом не тільки з стовпчастих, але й інших видів фундаменту. Кількість стовпів розраховуємо так, щоб відстань між ними була не менше 2-х м., Обов'язково під кожен з кутів, і від них відміряємо по 2 м.

Для рівної ділянки і для одноповерхової дерев'яної споруди з горищем, рекомендується застосовувати асбесто цементні труби діаметр яких 200 міліметрів, для більш важких будов використовуйте труби діаметром від 250 міліметрів.


Копаємо ями відповідної глибини. Глибина кожної ями буде від 1 до 1,5 метра, викопати 20 ям під фундамент заняття я думаю не легке.

Для полегшення цього завдання раджу купити садовий бур відповідного діаметру (або позичити у знайомих). Діаметром яма повинна на 10 см перевищувати діаметр азбестових труб.

Засипаємо в яму шар піску під основу і трамбуємо. Пісок бажано брати морської і добре просіяний. Тепер з боків ями засипаємо на низ пісок, сантиметрів 20-30 (щоб закріпити труби).

Тепер труби тримаються досить міцно., Всередину туби, на відстані 7 сантиметрів один від одного, забиваємо в землю арматуру, сантиметрів на 20, так як арматура повинна бути вище труби, то довжину арматури беремо на 20% більше довжини труби.

Далі навколо і в центр труби заливаємо бетон. Зверху труб ставимо спеціальне кріплення, щоб потім фіксувати основу споруди до фундаменту. Фундаментні труби після заливки, перевіряйте рівнем, до тих пір, поки фундамент не схопиться.

Після заливання стовпчастого фундаменту з азбестових труб до повного схоплювання бетону не можна проводити ні які роботи, за винятком риття траншей під комунікації будинку (вода, каналізація тощо). Через 10 днів фундамент набуде міцності і можна робити опору для споруди.

​Автономна каналізація заміського будинку своїми руками

Водопровід у приватному будинку своїми руками

​Як правильно вибрати і постелити ковролін своїми руками