Лайфхаки, виверти і хитрощі для подорожі на поїзді

Незважаючи на зниження цін на авіаквитки, залізничні поїздки, як і раніше дуже популярні у росіян. Сервіс «Туту.ру» спеціально для «Лента.Ру» зібрав для любителів романтики плацкарта або комфорту СВ-вагонів Лайфхак, хитрощі і хитрощі, які допоможуть заощадити і зробити подорож в поїздах більш приємним.

Вибираємо кращі місця в вагоні

У всіх поїздах нижні полиці - це непарні місця, а верхні - парні. У старих поїздах без кондиціонера не беріть 3-е і 6-е купе, так як відкрити вікно там не вийде. У плацкарті краще не брати місця з 37-го по 54-е - це боковини, а 37-е і 38-е - хатини біля туалету. Кращі місця - у купе провідника, там недалеко розетка.

Квиток за будь-яким напрямком Ви можете придбати на сайті proizd за найвигіднішою вартістю на сьогоднішній день.

Заощаджуємо на покупку ж / д квитків

Чим раніше ви купите квиток, тим дешевше він обійдеться. На поїзди всередині країни квитки продаються за 45 днів до відправлення, а на міжнародні (і деякі російські) - за 60 днів. Знижка може доходити до 50 відсотків - так, наприклад, можна купити квиток в купе за ціною плацкарта. Діють сезонні коефіцієнти - в свята і влітку квитки дорожче приблизно на 10-20 відсотків.

Знижки на верхні полиці в купе

Якщо зазвичай знижка на верхні полиці в купе становить 10-20 відсотків, то по акції вона може доходити до 40 відсотків, наближаючись до вартості плацкарта. Як правило, знижка діє на міжрегіональні поїзди, на петербурзьке і московське напрямок є окремі плаваючі тарифи.

Фото: Віталій Бєлоусов / РІА Новини

Як правильно заряджати телефон в поїзді

Здається, що в плацкарті є тільки одна розетка біля туалету і вона завжди зайнята, але це не так. Додаткові розетки розташовуються біля кип'ятильника, в 2-му і 8-му купе (місця 39-40 і 51-52). У купейному вагоні розетки знаходяться між 3-м і 4-м купе, а також між 7-м і 8-м купе в коридорі. В сучасних поїздах розетки є в кожному купе.

Беріть з собою трійник, тоді в розетку можна буде підключити свій гаджет, уникнувши суперечок з сусідами. Напруга в вагоні буває нестабільним, і є ризик спалити зарядку або навіть сам телефон. Щоб цього уникнути, варто придбати мережевий фільтр з подовжувачем (його ще називають «пілот»). У ньому є запобіжник, який захистить телефон від перевантажень.

Постільна білизна зобов'язаний застеляти провідник

У плацкарті провідник зобов'язаний застелити постільна білизна для інвалідів, людей похилого віку, вагітних жінок і пасажирів з дітьми. В купе ліжко вже застелене. Ковдра можна вимагати в будь-який час року - воно входить до складу комплекту постільної білизни. Також провідник може замінити старе білизна на новий комплект за окрему плату.

Фото: Раміль Ситдиков / РІА Новини

Здавати білизна не потрібно

Так, багато провідники за півгодини до прибуття поїзда на кінцеву станцію вимагають, щоб всі пасажири здали білизна. Однак пасажирам не варто цього робити. Стежити за збереженням комплектів, а також збирати їх і здавати в пральню - обов'язок провідника.

Як перевозити велосипед в поїзді

У поїзді далекого прямування велосипед можна провозити як багаж - тільки в розібраному вигляді, і його розмір за сумою трьох вимірів не повинен перевищувати 180 сантиметрів. У плацкарті зручніше скористатися третьої полицею, туди поміщається відразу чотири велосипеди. Ще залізного коня можна провезти в багажному вагоні, але тоді доведеться приїхати заздалегідь і здати його в багаж.

Безкоштовне в поїзді

У купейному і плацкартному вагоні на прохання пасажира провідник повинен видати безкоштовно: стакан в підстаканнику і ложку, швейний набір (голки з нитками і ножиці), медичну аптечку і настільні ігри (шахи, шашки, доміно). Хоча в конкретному вагоні якихось предметів з цього набору може не вистачати. Крім того, в фірмовому поїзді безкоштовні набір мандрівника (зубна щітка і паста, мило, вологі серветки), газети і журнали.

​Як вибрати троянди в квітковому магазині

Как самому осуществить ремонт глинобитного дома?

Гараж из металлопрофиля своими руками

Что такое компрессор для бассейна?